Kurzemes Vārds

01:46 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Konsultanti esot gatavi palīdzēt

Ar 6.septembri Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienestā sāk pieņemt pieteikumus pusnaturālo saimniecību atbalstam. Tās finansēt paredzēts, izmantojot Eiropas Savienības Lauku atbalsta programmai paredzētos līdzekļus. Šādā ceļā zemes apsaimniekotāji varēs saņemt līdz 1000 eiro gadā, un palīdzība paredzēta pieciem gadiem.

Lai saimniecību īpašniekiem nerastos problēmas, sagatavot pieteikumus viņiem apņemas Liepājas Lauksaimniecības konsultāciju biroja speciālisti. Biroja vadītājs Jānis Briedis teica "Kurzemes Vārdam", ka ar šo uzdevumu nodarbosies divi speciālisti, taču, ja aktivitāte būs liela, arī trešais. Tas nozīmējot, ka pieteikumu sagatavos apmēram vienas dienas laikā. Lai varētu pretendēt uz pusnaturālas saimniecības nosaukumu, gada apgrozījumam lauku sētā jāiekļaujas robežās no 650 latiem līdz 6500 latiem.

Jānis Briedis teica, ka pieteikumu pieņemšanas pirmais termiņš ir 1.oktobris. Pēc tam tos varēšot iesniegt otrajā kārtā līdz 1.decembrim, taču viņš ieteica startēt nevilcinoties, jo kas var zināt, kā risinās process. Lauksaimniecības konsultāciju birojs turpina komplektēt klausītāju grupu, kas vēlas apgūt zināšanas, lai saņemtu pirmā līmeņa lauksaimnieka kvalifikāciju. Vēl esot iespējams pieteikties.