Kurzemes Vārds

02:48 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ar bisi terorizē datorsalona apmeklētājus
Andrejs Rjabcevs
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē uzzinājām, ka svētdien vakarpusē netālu no lielveikala "Maxima" aizturēts vīrietis, kas alkohola reibumā iebrucis datorsalonā un draudējis ar apgrieztu medību bisi nošaut visus apmeklētājus.
Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja apsardzes firmā "Spīdola", svētdien pulksten 17.17 operatīvais dežurants saņēmis trauksmes signālu no datorsalona, kas atrodas Klaipēdas ielā 64. Norādītajā vietā apsargi noskaidroja, ka pirms brīža zālē esot ienācis kāds iereibis vīrietis un, izvilcis no maisiņa medību bisi ar apgrieztu stobru, piedraudējis "visus apšaut". Apsardzes darbinieku ierašanās brīdī vīrietis no datorsalona jau bija devies prom, bet, operatīvi apsekojot apkārtni, netālu no veikala 1980.gadā dzimušais Vjačeslavs Š. aizturēts. Pie viņa arī atrasts maisiņš ar medību ieroci, kas bijis sagatavots šaušanai, jo vienā stobrā bija ielādēta patrona.
Tā kā aizturētais bija smagā reibuma stāvoklī, tika pieņemts lēmums viņu nogādāt atskurbtuvē, lai pēc tam nopratinātu un lemtu par krimināllietas ierosināšanu.
Kamēr Vjačeslavs izgulēja dzērumu uz atskurbtuves lāvas, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki notikuma vietā veica aculiecinieku nopratināšanu un noskaidroja, ka vīrietis jau pirms tam esot apdraudējis vairāku cilvēku dzīvību un veselību. Ar to pašu ieroci viņš piedraudējis arī vairākiem jauniešiem, kurus pirms tam bija redzējis datorsalonā. Vīrietis jau dienā gribējis pakavēt laiku datorsalonā, taču zāles apsargs viņu aizraidījis, jo tādā reibumā pie datoriem nedrīkst strādāt. Saniknots par šādu attieksmi, Vjačeslavs promejot solījis atgriezties.
Policijas preses sekretāre Egita Guseva norādīja, ka ierocis glabāts nelikumīgi, jo pēc Latvijas likumdošanas ir aizliegts nēsāt vai uzglabāt ieročus, kuriem ir apgriezts stobrs. Par notikušo kārtības sargi ierosinājuši krimināllietu pēc Krimināllikuma 231.panta 2.daļas – par huligānismu, kas izdarīts, pielietojot ieročus.

Avārijās cieš cilvēki, bojātas automašīnas
Andrejs Rjabcevs
Kā uzzinājām Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļā, pagājušajās nedēļas nogalē mūspusē pavisam notikuši 12 satiksmes negadījumi. Galvenokārt avārijās ir bojāti tikai dzelži, četros gadījumos savainojumus guvuši arī cilvēki.
3.septembrī ap pulksten 9 policijā saņemts izsaukums uz Vērgales pagastu, kur 1957.gadā dzimušais Imants V. nav spējis novaldīt traktora stūri un transportlīdzeklis apgāzies. Vadītājs ievietots Liepājas Centrālajā slimnīcā.
Tajā pašā dienā ap pulksten 21.30 reģistrēts vēl viens satiksmes negadījums pie Ganību ielas 45.nama. Tur automašīnas "Mercedes Benz" vadītājs, 1960.gadā dzimušais Guntis M. notriecis kādu gājēju. Kā noskaidrots izmeklēšanā, 1958.gadā dzimusī Leonora S. pēkšņi iznākusi uz brauktuves, tāpēc automašīnas vadītājam vairs nav bijis iespējams izvairīties no sadursmes. Notriektā sieviete pēc sadursmes nogādāta uz Liepājas Centrālo slimnīcu, kur mediķi viņai konstatēja ne tikai galvas sasitumu un iegurņa kaula lūzumu, bet arī smagu alkohola reibumu.
Līdzīgs gadījums reģistrēts arī svētdien ap pulksten 22. Policijā stāstīja, ka vēlajā vakara stundā 1980.gadā dzimušais Igors J. ar savu automašīnu "BMW 525" Kungu un Zivju ielas krustojumā notriecis 1938.gadā dzimušo Imantu T. Noskaidrots, ka gājējs bijis iereibis, pirms ielas šķērsošanas nav pārliecinājies par savu drošību un izgājis braucošas automašīnas priekšā. Par laimi vīrietis nav guvis nopietnus savainojumus, jo pēc pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas palaists mājās no slimnīcas.
Liepājas Centrālajā slimnīcā sestdien ievietots arī 1966.gadā dzimušais Edvīns T. Viņš naktī uz sestdienu ap pulksten 1 braucis pa Kuldīgas – Aizputes – Līču ceļu un 65.kilometrā zaudējis kontroli pār spēkratu, kas nobraucis no ceļa un apgāzies.

Anglis ārdās naktsklubā
Sestdienas rītā ap pulksten 3 nekārtības izcēlušās mūzikas klubā "Pablo", kur nepiedienīgi sācis uzvesties 1970.gadā dzimušais Neils Roberts Č. Kā stāstīja policijā, Anglijas pilsonis reibumā sācis ārdīties, kā arī ar dzēriena glāzi iemetis pa alkohola pudeļu plauktu bārā pie sienas. Iesniegumā policijai norādīts, ka anglis tādā veidā saplēsis pudeli konjaka "Hennessy V.S.O.P.", kura vērtība ir 70 latu. Vīrietis aizturēts un nogādāts Pašvaldības policijas atskurbtuvē.

Glābj iedzīvotājus no čūskas
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē svētdien ap pulksten 17 saņemts izsaukums uz Reiņu meža ielu, kur manīta čūska. Iedzīvotāji pauda bažas, vai rāpulis nav bīstams maziem bērniem un citiem, kas uzturas ezermalas apkaimē. Glābēji konstatēja, ka iedzīvotāju minētā čūska ir zalktis, kas tika noķerts maisā un vēlāk nogādāts uz mežu, kur palaists brīvībā.