Kurzemes Vārds

13:15 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Rādīs militārās bāzes un cienās ar zivīm

Anda Pūce

Liepājas Rajona padomes Tūrisma komisija vakar kārtējā sēdē vienojusies par produktiem un tūrisma objektiem rajonā, kas būtu piedāvājami Kurzemē īstenojamā projekta "Reģionālie produkti "Hansa Passage" reģionā" divām topošajām tūrēm – militārajai un gardumu, informēja komisijas vadītāja Ligita Laipeniece.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka projekta "Reģionālie produkti "Hansa Passage" reģionā" īstenotāji meklēja gan darbojošos, gan potenciālos objektus Liepājas rajonā, ko varētu iekļaut šajās tūrēs, lūdzot atsaukties uzņēmējus, kas laukos kaut ko gardu ražo vai domā ražot un piedāvā to apskatīt un nogaršot tūristiem. L.Laipeniece pastāstīja, ka jau šobrīd ir vairāki interesanti produkti un tūrisma objekti, ko ceļotājiem piedāvāt, vairāki ir arī ieceru stadijā, pie daudziem vēl nopietni jāpiestrādā, tomēr ir skaidrs, ka gan gardēžiem, gan militārā mantojuma cienītājiem pie mums ir ko redzēt, gandrīz vai var izveidot rajona mēroga gardumu tūri.

Komisijas vadītāja pastāstīja, ka militārajai tūrei rajonā piedāvās trīs objektus – Vaiņodes lidlauku, Embūtes raķešu bāzi un bijušo militāro poligonu Bārtas pagastā. "Tur ir divas sakarnieku bāzes, viena raķešu bāze Plāciņciemā un kuģu un krasta raķešu bāze Knīpupjos," paskaidroja L.Laipeniece. Protams, visos no šiem militārajiem objektiem ir jāveic priekšizpēte, lai noskaidrotu, kādā kontekstā tie tūristiem rādāmi, kādi sanācijas darbi tur būtu veicami, kas darāms, lai tos padarītu apmeklētājiem pieejamus.

Savukārt gardumu tūrē rajonā varētu iekļaut septiņus objektus, no kuriem daļa jau darbojas, bet daļā vēl tikai iecerēts uzsākt darbu jaunajā sezonā. Tās varētu būt Kurzemes tradicionālo ēdienu degustācijas un kultūras programma Rucavas pagasta "Zvanītāju" mājās, zvejas vada vilkšana un zivju kūpināšana Nīcas pagasta "Janīšos" Jūrmalciemā, Latvijā audzētu arbūzu un meloņu baudīšana Medzes pagasta "Guntiņās", pikniks ar pašu gatavotu omleti no strausa olas un eksotisko putnu apskate Medzes pagasta "Jozdreijās", zivju ēdienu baudīšana krogā "Āķagals" Pāvilostā, tepat mazajā ostas pilsētiņā nākotnē ceps un ceļotājiem pārdos arī konditorejas izstrādājumus ar jūras simboliku, bet Kazdangas pagastā uzņēmums "Lukas Lutz" rīkos savas ražotnes apskates un produkcijas degustācijas, piedāvājot viesiem nogaršot jogurtus, sierus un mērces.

L.Laipeniece rosināja tuvākajā tūrisma informācijas birojā vai savā pašvaldībā pieteikties arī citus, kam ir kādas ieceres šajā jomā, jo tiek plānots jaunos maršrutus ar laiku mainīt un papildināt.