Kurzemes Vārds

01:20 Pirmdiena, 23. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Dzīvnieku kapsēta nav ekstra, bet gan nepieciešamība

UĢIS RŪĶĪTIS, Rīgas dzīvnieku kapsētas "Citi medību lauki" īpašnieks

Ar dzīvnieku kapsētu "Citi medību laiki" neesmu izdomājis neko jaunu, jo šādas apbedījumu vietas sekmīgi funkcionē ne tikai Skandināvijas valstīs, Amerikā un Eiropā, bet arī netālu no Tallinas un citur Igaunijā. Tā vienkārši ir nepieciešamība, jo diemžēl līdz šim suņu un citu mājdzīvnieku īpašniekiem ne tikai Rīgā, bet arī citos rajonos pamatīgas problēmas sagādāja jautājums: kur apglabāt savu mīluli pēc nāves? Es ar savu projektu piedāvāju Latvijā pakalpojumu, kas pieejams cilvēkiem visā civilizētā pasaulē.

Latvijā kopš 27.jūlija ir pieņemti Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka, ka visām pašvaldībām jānodrošina saviem iedzīvotājiem iespēja kaut kur likumīgi apglabāt savus nomirušos mājdzīvniekus. Protams, likumā tas viss skan vienkārši un labi, taču reāli nevar neņemt vērā, ka gan Rīgas, gan Cēsu, gan Liepājas vai citas pašvaldības interešu lokā ir ne tikai kapi – tām jādomā gan par ceļu seguma atjaunošanu, jaunām ceļa zīmēm, dažādām organizatoriskām problēmām un citām lietām. Taču Ministru kabineta noteikumos ir skaidri norādīts, ka pašvaldībai vai nu pašai jānorāda vieta, kur ierīkot dzīvnieku kapsētu, vai arī jāslēdz līgums ar kādu privātpersonu, kas būtu gatava uzņemties šāda projekta realizāciju. Ja kapsētas izveide nav pašas pašvaldības spēkos, tad lai meklē cilvēku, kas būtu gatavs to darīt. Es pats līdz savai dzīvnieku kapsētai "Citi medību lauki" gāju septiņus gadus, no kuriem pēdējos divarpus gadus saskaņoju visu ar Rīgas domi.

Ļoti viegli var prognozēt naftas un alkohola biznesu, bet ne kapsētu. Vienīgi Sokrāts teicis, ka vienīgā garantija uz pasaules ir tā, ka mēs visi reiz nomirsim. Tāpēc arī es tagad varu teikt, ka no biznesa viedokļa šāda dzīvnieku kapsēta vismaz pašlaik ir izdevīga, jo ir ne tikai interese, bet arī tiek rezervētas apbedījuma vietas.