Kurzemes Vārds

16:26 Otrdiena, 23. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Vieta, kur prieka čalas skanēs

KALVENĒ. Sestdien svinīgi atklāja Kalvenes rotaļu, atpūtas un sporta laukumu, kurā turpmāk jaunāko klašu skolēni varēs cept smilšu kūkas, slidināties no kalniņa, šūpoties, kā arī darīt daudzas citas prieku sagādājošas lietas.

Kalvenes pamatskolas devītās klases skolnieču Ilzes Renfeldes un Lindas Cālītes projektēto rotaļu laukumu, kurā ietilpst no koka izgatavota mājiņa, slidkalniņš, šūpoles, divi līdzsvara baļķi, smilšu kaste, lapene un soliņi, novērtēt bija ieradies arī Reģionālās attīstības pārvaldes galvenais speciālists Jānis Veits. Laukumu izdevies izveidot, skolniecēm uzvarot Liepājas Rajona padomes rīkotajā bērnu projektu konkursā par rotaļu laukumu iekārtošanu, kur iegūti 400 latu, līdzekļi 30 procentu apmērā no iegūtās summa bija jāpiešķir arī Kalvenes pašvaldībai.

Kā apgalvoja I.Renfelde, naudas pieticis laukuma izveidei, tāpēc nav bijis nepieciešams meklēt papildu līdzekļus. Kalvenes pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Inita Ozola, kas skolniecēm palīdzēja projekta tapšanas gaitā, sacīja, ka meitenes iepriekš veica aptauju starp 1.–4. klases skolēniem, lai uzzinātu, kādus objektus viņi vēlas rotaļu laukumā. Projekta autores ir apmierinātas ar meistaru Jāņa un Normunda Ruzaiķu izgatavoto rotaļu laukumu, un viņas novērojušas, ka tas patīk ne tikai mazāko klašu bērniem, bet to apmeklē un izmēģina pat lielāko klašu skolēni. I.Renfelde piebilda, ka laukumu ar laiku varētu papildināt, piemēram, ar šūpolēm, kas būtu domātas arī lielākiem bērniem.

Kalvenes Kultūras nama vadītāja Gita Johansone sacīja, ka tikai tad, kad objektu uzstādīja, varēja ievērot kļūdas un tās laikus novērst. Līdz atklāšanas brīdim rotaļu laukumu papildināja ar gružkastēm, un rāmjiem divriteņu novietošanai. Viņa arī piebilda, ka rotaļu laukuma objekti ir veidoti tā, lai tie būtu izturīgi un tos nevarētu ātri salauzt. I.Ozola arī teica, ka Kalvenē agrāk bijis rotaļu laukums, kas laika gaitā nokalpojis un vairs nav bijis lietojams. Tāpēc jaunā atrakciju vieta pie skolas kalveniekiem sagādā īpašu prieku – tur vakaros pulcējas gan jaunieši, gan sanāk māmiņas ar zīdaiņiem.