Kurzemes Vārds

17:11 Otrdiena, 23. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Laupītāji nonāk aiz restēm
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki naktī uz pirmdienu aizturējuši divus jauniešus, kas tiek turēti aizdomās par vairākām laupīšanām. Kā stāstīja policijas preses dienestā, pirmdienas rītā pulksten 4.30 kārtības sargi saņēmuši izsaukumu no kāda 19 gadus veca jaunieša, kas sūdzējies, ka viņam Bārtas un Ezera ielas krustojumā esot uzbrukuši laupītāji. Puisis stāstījis, ka abi ļaundari viņam atņēmuši mobilo telefonu, bet pēc tam aizgājuši K.Ukstiņa ielas virzienā. Lai notvertu iespējamos laupītājus, uz notikuma vietu operatīvi tika izsūtīta Ceļu policijas ekipāža un Patruļrotas darbinieki, lai tie neļautu uzbrucējiem aizmukt. Kopā ar cietušo apbraukājot visu tuvējo mikrorajonu, drīz vien kārtības sargi aizturēja 1981.gadā dzimušo Aigaru S. un gadu jaunāko Rolandu M., kurus cietušais atpazina kā laupītājus. Drīz vien noskaidrojās, ka 19 gadus vecā jaunieša aplaupīšana nav vienīgais likumpārkāpums šo puišu kontā, jo tajā pašā naktī viņi bija uzbrukuši vēl 22 gadus vecam vīrietim Siena un K.Ukstiņa ielas krustojumā. Upurim viņi bija atņēmuši telefonu, dokumentus un gāzes pistoli.
Pašlaik abi jaunieši atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Par notikušo ir ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 176.panta 2.daļas par laupīšanu grupā.

Iedzeršanas laikā sadur draugu
Nepatīkams starpgadījums šajās dienās noticis Bunkas pagasta Zīteru mājās, kur vīrietis iedzeršanas laikā sadūris savu draugu. Policijā stāstīja, ka konflikts starp 1969.gadā dzimušo Aigaru S. un viņa draugu, 1960.gadā dzimušo Valdi Š., noticis svētdienas vakarā ap pulksten 23. Vīrieši bija sēdējuši un lietojuši alkoholiskos dzērienus, taču vakara gaitā starp draugiem izcēlies konflikts, kura laikā Aigars paķēris nazi un iedūris Valdim kaklā. Par laimi, savainojums gan nav izrādījies dzīvībai bīstams, un mediķi miesas bojājumu pakāpi novērtējuši kā vieglu. Priekules policijas iecirkņa darbinieki Aigaru aizturējuši, un pašlaik tiek lemts par krimināllietas ierosināšanu. Vīrietis savu vainu atzīst un paskaidro, ka nožēlo savu rīcību, tāpēc arī pēc drauga saduršanas ziņojis par notikušo Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādei.

Viena ļergas tecinātava likvidēta
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki vismaz uz kādu laiku pārtraukuši kādas nelikumīgā alkohola ražotnes darbību Ezerkrastā. 11.septembrī veiktā reida laikā kārtībnieki konstatējuši, ka dzīvoklī Reiņu meža ielā 5 darbojas nelegālā alkohola ražotne, kur ar ļergas izgatavošanu nodarbojas 1965.gadā dzimušais Mihails M. Pārbaudes laikā dzīvoklī tika atrasti 30 litri šķidruma ar specifisku ļergas smaku, kā arī divas speciāli pielāgotas ierīces kandžas izgatavošanai. Ražotnes saimniekam ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, savukārt atsavinātā produkcija nosūtīta ekspertīzes veikšanai uz Rīgu, kur tiks precīzi noskaidrots šķidruma sastāvs un izcelsme.

Nozog automašīnu un mopēdu
Pašlaik vēl nenoskaidrotas personas naktī uz svētdienu nozagušas automašīnu "VOLVO 340", kas bija novietota pie nama Klaipēdas ielā 134. Spēkrats ir pelēkā krāsā, un tā reģistrācijas numurs ir CT-4704. Zaudējumu summa vēl nav aprēķināta, taču zināms, ka braucamais bija ražots 1985.gadā.
Līdzīga zādzība notikusī arī naktī uz sestdienu no pagalma Kārklu ielā 9, kur zagļi bija iekārojuši motociklu "IŽ". Šajā gadījumā kārtības sargiem gan izdevies notvert zagļus, jo par iespējamo zādzību policistiem operatīvi bija ziņojis kāds no nama iedzīvotājiem. Vīrietis motociklu pa dienu bija redzējis pie mājas, taču vakarā konstatējis, ka braucamais ir pazudis un ka no tuvējiem krūmiem dzirdams troksnis, kas atgādina metāla detaļu šķindēšanu. Policijas darbinieki notikuma vietā pārbaudīja vīrieša sniegto informāciju un tiešām krūmos atrada daļēji izārdītu motociklu. Turpat netālu arī tika notverti iespējamie zaglēni – 1988.gadā dzimušais Aleksandrs Š. un gadu jaunākais Iļja D. Ir ierosināta krimināllieta par zādzību.

Dzērumā nenoturas uz kāpnēm
Centrālajā slimnīcā pagājušās nedēļas nogalē ievietota sieviete no Ģenerāļa Baloža ielas 17, kur viņa bija guvusi smagu galvas traumu, nokrītot pa kāpnēm. Policija noskaidrojusi, ka 1943.gadā dzimusī Antoņina B. dzērumā gājusi pa kāpnēm, taču nav spējusi noturēt līdzsvaru un nogāzusies.

Neredzēja luksofora sarkano signālu
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka svētdien pulksten 12.30 satiksmes negadījums noticis Jūrmalas un K.Ūliha ielas krustojumā. 1977.gadā dzimušais Andrejs G. ar automašīnu "VW Transporter" braucis pa K.Ūliha ielu, taču, tuvojoties krustojumam, nav ievērojis, ka luksoforā iededzies braukt aizliedzošais sarkanais signāls. Kad vadītājs sarkano gaismu pamanījis, bijis jau par vēlu, un, lai izvairītos no sadursmes ar citu automašīnu, Andrejs strauji pagriezis stūri uz labo pusi, tādējādi iestūrējot spēkratu kokā. Pats vadītājs negadījumā nav cietis, taču mediķu palīdzība bija nepieciešama trīs gadus vecajam pasažierim Gintam. Zēnam slimnīcā gan nevajadzēja pārāk ilgi uzkavēties, jo pēc pirmās palīdzības sniegšanas mediķi viņu palaiduši mājās.