Kurzemes Vārds

16:27 Otrdiena, 23. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Varbūt personisko automašīnu atstāt garāžā?

IEVA JANSONE, domes Attīstības pārvaldes mārketinga nodaļas vadītāja

Liepājā atzīmēs Mobilitātes nedēļu, kas pie mums, atšķirībā no citām Eiropas pilsētām, norisināsies ilgāk – no 12. līdz 25.septembrim. Šajā laikā plānotas dažādas informatīvas, izglītojošas, izklaidējošas un sportiskas aktivitātes, kas atbalsta videi un cilvēkiem draudzīgas transporta kustības veidošanu pilsētā, aicina sabiedrību apzināties draudus, kuru dēļ būtu nepieciešams samazināt personisko automašīnu lietošanu pilsētā, un labāk pārvietoties kājām, ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu. Šīs nedēļas laikā aicināsim liepājniekus domāt par gaisa kvalitāti, zaļas vides saglabāšanu, satiksmes noteikumu ievērošanu un daudz ko citu.

Liepāja ir viena no četrām Latvijas pilsētām, kas šogad atsaucās Vides ministrijas aicinājumam piedalīties šādā akcijā. Es saprotu, ka jau pirmajā reizē nevaram cerēt uz ļoti jūtamiem rezultātiem, taču, manuprāt, ieguvums tomēr būs. Tie, kas organizē šo nedēļu, nebūt nedomā, ka atrisināsim visas samilzušās problēmas, taču ceram ar rīkotajām aktivitātēm pievērst pilsētas iedzīvotāju uzmanību daudzām no tām. Piemēram, padomāt, cik labi zinām satiksmes noteikumus un cik atbildīgi lietojam savu transporta līdzekli attiecībā pret pārējiem satiksmes dalībniekiem. Varbūt varam vairāk pārvietoties kājām vai braukt ar velosipēdu? Šajā laikā ikviens pilsētnieks ir aicināts izteikt priekšlikumus, kā risināt transporta kustību Liepājā, kā nodrošināt videi draudzīgu pārvietošanos, satiksmes drošības ievērošanu, vides pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un citas problēmas pilsētā. Ieteikumus gaidīsim domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā un mazajās domēs. Ja mēs saņemsim šādus ierosinājumus, arī tas būs šīs nedēļas ieguvums.