Kurzemes Vārds

01:52 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Norvēģu ērģelnieks Sv.Annas baznīcā

19.septembrī pie Liepājas Sv.Annas baznīcas ērģelēm sēdīsies viesis – Stigs Verno Holters. Viņš dzimis 1953.gadā Oslo, 1976.gadā pabeidzis Norvēģijas Mūzikas akadēmiju, teoloģijas maģistra grādu ieguvis Norvēģijas Luterāņu teoloģijas skolā. Tālākās ērģeļmūzikas studijas Holters turpinājis Kopenhāgenā un Štutgartē. 2000.gadā viņš Bergenes universitātē ieguvid doktora grādu. Kopš 1980.gada S.V.Holters strādājis Bergenas konservatorijā, pēc tam Grīga akadēmijas Mūzikas katedrā un Bergenes universitātē kā asociētais profesors baznīcas un ērģeļu mūzikā un mūzikas teorijā. Viņš ir ne tikai talantīgs komponists un ērģelnieks, bet arī rakstnieks. Mūziķa repertuārs ir plašs, viņš pirmo reizi viesojas Latvijā.

Akadēmijā darbu sāk Studentu birža

Pedagoģijas akadēmijā darbu uzsākusi elektroniskā Studentu birža. Projekta ideja – piedāvāt jauniešiem gan sniegt, gan saņemt informāciju par iespējām pieteikties darbā, pirkt, pārdot, izīrēt, iepazīties utt. elektroniskajā formātā. Ir izveidota e-pasta lapa, kurai var pieslēgties jebkurš interesents, kas vēlas saņemt sludinājumus savā e-pastā. Akadēmijas Studentu padome aicina arī Liepājas uzņēmumus un iestādes ievietot savu informāciju LPA Studentu biržā, uzmanību vēršot tieši uz darba sludinājumiem.

Par darba algām un kongresu

Savā pirmajā sanāksmē šajā mācību gadā pulcējās izglītības iestāžu arodkomiteju priekšsēdētāji. LIZDA Liepājas padomes priekšsēdētāja Irēna Opšteine viņus iepazīstināja ar galvenajiem uzdevumiem 2004.–2005. mācību gadā un citiem jautājumiem, kas skar tehnisko darbinieku darba algas, izglītības iestāžu medicīnas māsu atalgojumu un pedagogu profesionālo atbilstību. Arodkomiteju priekšsēdētāji apsprieda gatavošanos LIZDA kongresam un gaidāmajām arodbiedrību dienām, kas notiks Liepājā 24. un 25. septembrī.

Par gaisa kvalitāti pilsētā

SIA "ELLE", kas saskaņā ar līgumu izstrādā "Gaisa piesārņojuma samazināšanas programmu Liepājas pilsētai", Pilsētas domē ir iesniegusi darba otrā posma pārskatu. To 24.septembrī apspriedīs Vides komisija. Programmu kopumā deputāti varētu akceptēt vēl līdz šā gada beigām. Iesniegtajā pārskatā ietverta programma gaisa kvalitātes detalizētam novērtējumam. Aprakstīti pasākumi atsevišķu piesārņojuma veidu, piemēram, cieto daļiņu, smaku, benzola un citu piemaisījumu noteikšanai. Ir arī pārskats par pilsētas attīstības tendencēm, kas nākotnē varētu būtiski ietekmēt gaisa kvalitāti, kā arī priekšlikumi gaisa kvalitātes uzlabošanai, akcentējot atsevišķās jomās veicamos pasākumus, piemēram, transporta jomā, rūpniecības sektorā, komunālajā saimniecībā, sabiedrības informēšanā un izglītošanā.

Biezpiens, piens un jogurts

Tirgus "Rāmava" stendos, kuros piedāvā piena produktus, vieta atvēlēta arī dažādiem jogurtiem. Piemēram, SIA "Lukas Lutz" stendā pārdod kā jau safasētu, tā sveramo jogurtu. Diētiskā jogurta iepakojums maksā 28 santīmus. Var nopirkt arī melleņu, aprikožu, maizes jogurtu. Turpat ir biezpiens par 93 santīmiem kilogramā, siers "Mozarella" – par 1,85 latiem, ķimeņu siers ir par 10 santīmiem dārgāks. SIA "Amulis" gardēžiem sagādājusi saldo biezpiena masu par 1,45 latiem. Pērkot sviestu, par tā kilogramu jāmaksā 1,50 latu, bet par margarīnu – 0,70. SIA "Elpa" stendā melleņu jogurts maksā 52 santīmus, kilograms skābkrējuma – 60 santīmu, kilograms saldā krējuma – 1,26 latus. Var iegādāties arī pasterizētu lejamo pienu par 22 santīmiem litrā.

"Bildēs" vieta atvēlēta arī jaunajiem

No 25.novembra līdz 6.decembrim notiks mūzikas un mākslas festivāls "Bildes", kas jau 19.gadu apvieno Latvijas džeza, roka, folka un citu žanru un stilu mūziķus. 25.novembrī Rīgas Kongresu namā tiks aicinātas uzstāties jaunās, maz pazīstamās, "Bildēs" vēl nestartējušās grupas kopprojektos ar kādu Latvijā jau zināmu mūziķi. Lai piedalītos festivālā, līdz 17.septembrim "Bilžu birojā" (Meistaru ielā 10/12) bija jāiesniedz piecu dziesmu izpildījuma ieraksti CD formātā un triju dziesmu videoieraksti WHS formātā no mēģinājuma vai koncerta, arī grupas darbības apraksts, dalībnieku saraksts un grupas fotogrāfija. Sīkāku informāciju var iegūt mājaslapā www.bildes.lv. Piepulcēties "Bildēm" var arī mūziķi un kolektīvi, kuri vēlas piedalīties folka, džeza un blūza koncertos, kas notiks klubā "Kaļķu vārti" no 30.novembra līdz 2.decembrim.

Zaļie ņems vērā ieteikumus

Vides aizsardzības klubs ir ņēmis vērā liepājnieku ieteikumus, organizējot aizlūgumu pie jūras, lai šo tradīciju saglabātu, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja VAK Liepājas nodaļas biedrs Anatolijs Fjodorovs. Kā zināms, 1988.gadā aizsāktā akcija, kuras mērķis ir pievērst uzmanību Baltijas jūras tīrībai, gūst aizvien mazāku atsaucību. Tāpēc nākamgad nolemts rīkot Baltijas jūras dienas. Par konkrētu laiku vēl pāragri spriest, ir zināms, ka noteikti tiks saglabāts mazgāšanās rituāls saullēkta laikā, pats aizlūgums un sadošanās rokās pie jūras, pēc tam notiks talka apkārtnes sakopšanai. Kamēr vecāki strādās, pludmalē paredzēts rīkot dažādas atrakcijas bērniem. Vakarā interesenti tiks aicināti noskatīties dokumentālos kadrus, kuros iemūžināts 1988.gada aizlūgums pie jūras, protesti pret atomelektrostacijas būvi u.c. Šos kadrus uzņēmis Māris Šmits. Nākamajā dienā varētu notikt akcijas ar jauniešu piedalīšanos, bet vakarā pie jūras iedegtu piemiņas ugunskuru visiem bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem.

Ieradīsies Vatikāna sūtnis

Svētdien, 19.septembrī, pirmo reizi Liepājas Sv.Meinarda baznīcā viesosies Vatikāna vēstnieks Baltijas valstīs arhibīskaps Peters Curbrigens, "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas bīskaps Vilhelms Lapelis. Pulksten 10 augstais viesis vadīs dievkalpojumu un jauniešiem piešķirs iestiprināšanas sakramentu. Pēc dievkalpojuma būs iespēja saņemt sūtņa – nuncija – autogrāfu piemiņai no vizitācijas. Sv.Meinarda baznīcu 2000.gadā pārveda no Vācijas Hanoveres pilsētas, kur Pasaules izstādē tas bija Vatikāna paviljons.

Aizputnieks iegūst lielo balvu

Tā kā šobrīd ar "Top!" veikalu zīmi apvienojušies vairāki Latvijas veikalu tīkli, vērienīgākas kļūst tajos organizētās loterijas. Nupat beiguses loterija, kurā varēja piedalīties ikviens, kas iepirkās "Top!" veikalos un iegādājās arī firmas "Soupline" veļas mīkstinātājus. Balvās sadalīja "Soupline" 110 pludmales dvieļus un divas firmas "Whirlpool" veļasmašīnas. Vienu no tām savā īpašumā ieguva aizputnieks Guntis Šilders. Trīsdesmit četri Liepājas un rajona iedzīvotāji izlozes kārtībā tika pie jauniem dvieļiem.

Lai nebūtu pēkšņa pārsteiguma

Kad jūlijā ar 8 atmosfēru spiedienu pārbaudīja siltumtrases maģistrālo cauruļvadu, kas ierīkots no TEC uz Ezerkrastu, vienā no posmiem (Graudu ielā) tas plīsa. Tur paveica vajadzīgos remontdarbus, bet tagad no jauna nepieciešams pārbaudīt trases atlikušo daļu – no pilsētas centra līdz Ezerkrastam. Tāpēc mikrorajonos, kuriem karsto ūdeni piegādā pa šo maģistrāli, šis pakalpojums netiks sniegts trīs dienas – no 20. līdz 22. septembrim. Ja kādā vietā atradīs bojājumus, to novēršanai siltumenerģētiķi atvienos attiecīgo kvartālu, lai neērtības justu iespējami mazāk liepājnieku. Informējot par šo jau agrāk paredzēto darbu, "Liepājas siltuma" administrācija īpaši uzsvēra, ka runa ir tikai un vienīgi par pārbaudi ar spiedienu un tas nav saistīts ne ar finanšu jautājumiem, ne uzņēmuma statusu, un atvainojas iedzīvotājiem par šo neērtību.