Kurzemes Vārds

22:38 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Slēdz nocenotās maizes veikaliņu

Viktors Ulberts

Kopš nedēļas sākuma ir slēgts akciju sabiedrības "Liepājas maiznieks" veikaliņš stacijas tuvumā. Tajā par lētu naudu varēja iegādāties nocenotos maizes izstrādājumus. To bija iecienījuši daudzi trūcīgie liepājnieki, arī lauku ļaudis, kuri atbrauc uz pilsētu savās darīšanās. Bet "Liepājas maiznieka" vadītāji nedod cerības, ka šis veikaliņš atsāks darbu.

"Liepājas maiznieka" izpilddirektors Arvis Rove "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka nocenotās maizes veikaliņš darbojies vairākus gadus. Ik dienu noteiktās stundās tajā varēja iegādāties ražošanas procesā iegūtos brāķa maizes klaipiņus, arī vakardienas cepienu, proti, veikalos neizpārdoto un atpakaļ uz uzņēmumu atvesto produkciju. Šo iespēju izmantoja daudzi trūcīgie ļaudis, jo nocenotā maizīte veikaliņā maksāja uz pusi un vēl lētāk nekā svaiga. Brīžiem pie veikaliņa izveidojās rinda, vēl pirms tas tika atvērts.

Veikaliņa slēgšanai esot vairāki iemesli. Pirmkārt, tas nekad neesot uzņēmumam devis peļņu, veikals atvērts, lai brāķa prece un vakardienas maizīte nebūtu vienkārši jāmet ārā. "Taču bizness ir bizness. Veikala slēgšana jau sen bija paredzama, vienīgi pastāvēja jautājums – kad," apgalvo A.Rove. Turklāt uzņēmums nolēmis īstenot jaunu stratēģiju un pasākumu kompleksu, lai samazinātu brāķa produkcijas īpatsvaru, kā arī nolēmis vairs nepieņemt no veikaliem atpakaļ nepārdoto produkciju. To, izrādās, aizliedzot arī pārtikas un veterinārās normas. "Tātad iznāk, ka mums nemaz tur vairs nav, ko pārdot," piebilst A.Rove. Kā alternatīvu viņš iesaka cilvēkiem apmeklēt daudzos lielveikalus un veikalu tīklus, kuros regulāri kādam maizes izstrādājumam ir akcijas cena, kas būtiski neatšķiroties no tām, par kādām pārdeva nocenoto maizīti.

Kā zināms, akciju sabiedrībai "Liepājas maiznieks" augustā nomainījās īpašnieks. Ja līdz tam uzņēmuma akcionāri bija vietējie uzņēmēji un pat policijas amatpersonas, tad pašlaik 88,3 procenti "Liepājas maiznieka" pieder Zviedrijas investīciju fondam "East Capital Amber Fund". Šim fondam pieder arī liela daļa "Jelgavas maiznieka" akciju.