Kurzemes Vārds

14:58 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Izvērtēs jauniešu nedēļu
Lai izvērtētu aizvadītās Jauniešu nedēļas rezultātus un sabiedrības viedokli par šādu aktivitāšu nepieciešamību arī turpmāk, Pilsētas domes Jaunatnes lietu komisija sadarbībā ar portālu www.liepajniekiem.lv internetā izveidojusi diskusiju, kurā katram globālā tīmekļa izmantotājam ir iespējams izteikt savu vērtējumu par pasākumiem un paust priekšlikumus nākamā gada Jauniešu nedēļai. Kā stāstīja viens no nedēļas organizatoriem, Liepājas Jaunatnes centra priekšsēdētājs Vilis Brūveris, iepriekšējos gadus organizatori atsauksmes par savu darbu mēģinājuši gūt ar anketām, taču tas nav ļāvis iegūt pilnīgi objektīvu vērtējumu, tāpēc šogad nolemts ar internetu aptvert plašāku aptaujājamo loku. Tāpat savus viedokļus par Jauniešu nedēļu Jaunatnes lietu komisija aicina atstāt domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā vai adresēt Liepājas Jaunatnes centram.

Ar mūziku aizvadīta Jauniešu nedēļa
Inita Gūtmane
Sestdien ar grafīti konkursu, ielu basketbolu un Liepājas jauno grupu festivālu "Ielas kreisā puse", kur piedalījās tādas mūspuses jaunās grupas kā "The Briefing", "Greenfield", "Mango džems", "Exile", "Habemus", "Impossible Butterfly" noslēdzās Jauniešu nedēļa ar saukli "Liepājas vējš dzimst jauniešos…". Nedēļas otrajā pusē skolu jaunatnei notika pretsmēķēšanas kampaņa "Esi neatkarīgs!", kuras uzdevums bija, iesaistot jauniešus teātra sporta sacensībās, pievērst uzmanību kaitīgā ieraduma sekām uz veselību. Savukārt LPA studenti bija sarūpējuši vēsturiski izglītojošu realitātes šovu "No bumbu patversmes līdz karoga mastam", kur interesenti varēja, piemēram, iegūt informāciju, kur kara laikā slēpties aviouzlidojuma laikā un ko darīt, ja ir izplūdušas indīgās gāzes, un noklausīties lekciju par zinātnisko komunismu.

Sacensības Karostas labākai iepazīšanai
Inita Gūtmane
Sestdien Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros Karostā norisinājās velo un kājām gājēju sacensības "Atklāj Karostu!", kuru mērķis bija aicināt iedzīvotājus vairāk iepazīt Karostas vēsturiskās un sabiedriskās vietas ar videi draudzīgu transporta līdzekli. Gājējiem un riteņbraucējiem bija sagatavots aptuveni divas stundas garš maršruts, kur kontroles punktos bija jāatbild uz jautājumiem saistītiem ar Karostas ievērojamākām vietām. Sacensības īpašu atsaucību guva jaunākās paaudzes pārstāvjos. Pasākumu muzikāli kuplināja Liepājas jaunās grupas "The Briefing" un "Impossible Butterfly". Tāpat ikviens interesents varēja noskatīties īsfilmas par Karostā tapušiem projektiem, filmu "Rullē droši" par velosipēdistu un gājēju drošību uz ielām un citus materiālus par Liepāju.

Dažas dienas bez karstā ūdens
Pirms apkures sezonas sākuma maksātnespējīgās akciju sabiedrības "Liepājas siltums" speciālisti šonedēļ veiks plānoto cauruļvadu hidraulisko pārbaudi, tādēļ daļa liepājnieku dažas dienas nesaņems karsto ūdeni, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Kā uzsver domes izpilddirektors Normunds Niedols: "Šādi darbi notiek ik gadu, un tie ir vajadzīgi, lai apkures un karstā ūdens padeves iekārtas droši kalpotu apkures sezonas laikā." Izpilddirektors aicina pieciest radušās neērtības, kas šonedēļ divas dienas skars daļu iedzīvotāju. Šās nedēļas sākumā tiks pārtraukta karstā ūdens padeve Ezerkrasta I, II un III, kā arī SIA "Jaunliepāja" filiāles "Centrs" dzīvojamajam rajonam, kas pievienoti maģistrālajiem siltumtīkliem no TEC.

Vairāki pretendenti
Liepājas Būvvaldes izsludinātajā konkursā vakantajiem pilsētas galvenā arhitekta un galvenā pilsētplānotāja amatiem pieteikušies trīs pretendenti. Konkurss tika izsludināts diviem atsevišķiem amatiem, bet, tā kā atsevišķi pretendenti savā pieteikumā nav norādījuši, uz kuru no amatiem vēlas pretendēt, pagaidām nevar pateikt, cik ir pieteikušies pilsētas galvenā arhitekta amatam un cik – pilsētplānotāja amatam. Pretendentu pieteikumus paredzēts izvērtēt tuvāko divu nedēļu laikā. Jau ziņots, ka līdzšinējais Liepājas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs aizgājis no darba pašvaldībā, abām pusēm vienojoties. Savukārt galvenā pilsētplānotāja amats izveidots Būvvaldes reorganizācijas gaitā šā gada martā ar mērķi atslogot galvenā arhitekta pienākumus.

Ar skolēniem un skolotājiem tiksies Ludmila Azarova-Vāciete
21. un 22. septembrī mūsu pilsētā viesosies Rīgas dzejniece Ludmila Azarova-Vāciete. Tikšanos rīko Latviešu valodas apguves valsts programmas Liepājas reģionālais birojs sadarbībā ar latviešu valodas skolotāju metodisko komisiju vadītājām. Otrdien dzejniece tiksies ar latviešu valodas un literatūras skolotājiem, kā arī citiem interesentiem. Viņa stāstīs par savu daiļradi, par savas dzejas tulkotājiem Māri Čaklo, Ojāru Vācieti un citām personībām. Nākamajā dienā L.Azarova-Vāciete iecerējusi apmeklēt 8.vidusskolu, kur runās ar skolēnu vecākiem, skolēniem, nacionālo biedrību pārstāvjiem par šodienas aktualitātēm Latvijā.

Studenti var pieteikties militārai apmācībai
Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Studentu padome sākusi reģistrēt studentus, kuri vēlas apgūt militāro apmācību. Kurss ilgst divus gadus, tā ir iespēja paralēli studijām iziet obligāto militāro dienestu, pārbaudīt savus spēkus un fizisko rūdījumu. Mācības notiek bez maksas, studenti tiek nodrošināti ar mācību līdzekļiem, formastērpu, ekipējumu, ieročiem un munīciju. Pēc augstskolas absolvēšanas un militārās apmācības kursa sekmīgas beigšanas, jaunieti ieskaita Nacionālo bruņoto spēku rezervē. Iegūtā kvalifikācija dod tiesības, iestājoties profesionālajā militārajā dienestā, saņemt kaprāļa dienesta pakāpi vai turpināt apgūt militārās zināšanas gan Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, gan ārvalstu militārajās mācību iestādēs.