Kurzemes Vārds

12:34 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Dzērumā grib baudīt atrakcijas

Pašvaldības policijas dežurants piektdienas vakarā ap pulksten 21 saņēmis izsaukumu uz Kūrmājas prospektu, kur uzstādīti karuseļi un citas atrakcijas. Zvanītājs ziņoja, ka atrakcijās cenšoties iekļūt pusaudzis, kas ir stiprā alkohola reibumā. Ierodoties norādītajā vietā, kārtībnieki noskaidroja, ka iereibušais jaunietis ir 1990.gadā dzimušais Dmitrijs. Tā kā puisis bija nepilngadīgs, policisti pieņēma lēmumu viņu aizvest uz iecirkni, kur viņam tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, bet pēc tam viņš nodots vecākiem.

Bērnu klātbūtnē žņaudz sievu

Piektdienas vakarā Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši vīrieti, kurš ģimenes strīda laikā centies nožņaugt savu sievu, informēja policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Kārtībnieki piektdienas vakarā pulksten 18.30 saņēmuši izsaukumu uz K.Ukstiņa ielu 56, kur kādā dzīvoklī pamatīgs konflikts sācies starp dzīvesbiedriem. Tā kā zvanītājs ziņoja arī par vardarbību ģimenē, nekavējoties uz norādīto adresi izbrauca operatīvā grupa, kas aizturēja 1967.gadā dzimušo Ivaru, kurš bija sācis fiziski iespaidot savu sievu, 1971.gadā dzimušo Daci. Sieviete sūdzējās, ka Ivars viņu centies nosmacēt, ko apstiprināja uz viņas kakla redzamās žņaugšanas pēdas, tāpēc gan Ivars, gan arī Dace nogādāti uz Valsts policiju, kur izlems, kādu sodu piemērot agresīvajam vīram. Kā stāstīja I.Mikute, ģimenes strīds norisinājies trīs mazgadīgu bērnu acu priekšā, kuriem nācies noraudzīties, kā tiek žņaugta viņu māte.

Atskurbtuvē lāvas pilnas

Pagājušās nedēļas nogalē atskurbtuvē atkal bija vērojams klientu pieplūdums, un kopumā laika posmā no piektdienas vakara līdz svētdienas rītam skaidro saprātu uz lāvām bija atguvuši 13 cilvēku. Pašvaldības policijā stāstīja, ka trīs no atskurbtuvē ievietotajām personām bijušas sievietes, kuras atrastas guļam alkohola reibumā uz ielas.

Vīrietis nomirst autobusā

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde preses dienestā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka sestdien no Neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemts neparasts ziņojums. Mediķi informēja, ka satiksmes autobusā ir atrasts vīrieša līķis. Noskaidrojot visus lietas apstākļus, policija secinājusi, ka vīrieša nāve iestājusies dabīgā ceļā un vardarbības pazīmes sākotnējā apskatē nav konstatētas. Iespējams, vīrietim palicis autobusā slikti ar sirdi vai radušies citi veselības sarežģījumi.

Ugunsdzēsēji glābj kaķi un palīdz iedzīvotājiem

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē pagājušās nedēļas nogalē nav reģistrēts neviens būtisks ugunsgrēks, un lielākoties glābējiem nācies palīdzēt iedzīvotājiem sadzīviskās problēmās. Tā, piemēram, sestdien pulksten 15.30 glābēji saņēmuši izsaukumu uz F.Brīvzemnieka ielu 23, kur kokā e uzrāpies kaķis un netiek lejā. Tā kā šī dienesta speciālistiem ir pieredze, strādājot augstumā un arī glābjot dzīvniekus no dažādām problēmsituācijām, ugunsdzēsēji pa kāpnēm uzkāpuši kokā un izmisušo kaķi nocēluši.

Tāpat glābējiem nācies doties palīgā arī iedzīvotājiem no Ganību ielas 135/141, kuri saviem spēkiem nav varējuši iekļūt dzīvoklī. Durvis bija aizcirtušās, taču saimnieki atslēgas atstājuši mājoklī, tāpēc talkā nācās aicināt gan policiju, gan arī ugunsdzēsējus, kas ar speciāliem rīkiem durvis uzlauza.

Precizējums

16.septembrī publicētajā rakstā "Izmeklē bērna piekaušanu" ieviesusies neprecizitāte, informēja Liepājas Bāriņtiesas speciāliste Kristīne Antmane. Policijā ar lūgumu izvērtēt iespējamu vardarbību pret mazgadīgo bērnu vērsušies nevis Bāriņtiesas pārstāvji, kā bija minēts sākotnēji, bet gan bērna tēvs, kurš uzskata, ka viņa šķirtā sieva fiziski iespaidojusi abu kopīgo dēlu.