Kurzemes Vārds

10:33 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vatikāna sūtnis uzslavē Liepāju

Viktors Ulberts

Liepājas Sv. Meinarda baznīcā ir lieliska draudze, pati pilsēta ir skaista un romantiska, un ir prieks tajā uzturēties. To sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina Romas pāvesta Jāņa Pāvila II sūtnis jeb nuncijs Peters Curbrigens. Viņš vakar viesojās Liepājā un Sv. Meinarda baznīcā noturēja dievkalpojumu, kā arī sanākušajiem baznīcēniem sniedza iestiprināšanās sakramentu un svētību.

Cienījamo viesi satikt bija ieradušies daudzi liepājnieki, baznīcā pat nebija brīvu sēdvietu, tāpēc daudzi stāvēja kājās un klausījās nuncija teiktajos vārdos. Vēlme saņemt nuncija svētību un autogrāfu piemiņai bija tik liela, ka pēc dievkalpojuma vēl ilgi pie viesa stāvēja desmitiem cilvēku gara rinda.

Pēc tam, kad Vatikāna sūtnis bija izpildījis pienākumu pret tiem ļaudīm, kuri vēlējās viņu satikt, sarunā ar "Kurzemes Vārdu" viņš aizvien saglabāja dzīvesprieku un omulību. "Mana misija šeit ir stiprināt ticību Dievam," viņš smaidot sacīja. P.Curbrigens Liepājā ieradies otro reizi, viņu ielūdza bīskaps Vilhelms Lapelis. "Es vienmēr ierodos tur, kur mani ielūdz," apstiprināja Vatikāna sūtnis Baltijas valstīs. Viņš šajā amatā ir kopš 2001. gada 15. oktobra, un cenšas šīs valstis iepazīt, kas viņam arī izdodas. P.Curbrigens bez minstināšanās nosauc vietas Latvijā, kur viņš ir bijis – Jelgava, Madona, Skaistkalne u.c. Īpaši viņš piemin Dzegužkalnu Rīgā. "Es pats esmu no Šveices. Man likās, ka skaisti kalni ir tikai tur. Tāpēc man bija interesanti ieraudzīt skaistas vietas arī citur," stāstīja P.Curbrigens. Savukārt Liepājā viņam iepatikusies kanālmala ar kuģiem, kas viņam radījusi romantisku noskaņu. Tāpat Romas pāvesta sūtni iepriecināja fakts, ka Liepājā ir daudz baznīcu.

Romas pāvesta sūtņi jeb nunciji tiek iecelti, lai pārstāvētu Vatikāna intereses konkrētās valstīs. Viņi uztur kontaktus ar valsts galvenajām amatpersonām un ziņo pāvestam par politisko situāciju valstī, kā arī piedalās vietējās katoļu garīdzniecības darba koordinēšanā. "Ar Latviju mums ir vislabākās attiecības," Vatikāna viedokli pauda P.Curbrigens. Kad viņš nākamreiz apmeklēs Liepāju, to gan P.Curbrigens pateikt nevarēja. "Es braucu, ja mani ielūdz," smaidot zīmīgi piebilda Romas pāvesta nuncijs.