Kurzemes Vārds

11:35 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Labdarības virtuvei jāatstāj telpas Mucenieku ielā

Sarmīte Pelcmane

Domes deputāti Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komitejā atstāja bez ievērības Bhakti jogas Liepājas draudzes vadītāja Daiņa Bērziņa lūgumu turpināt Labdarības virtuves darbību Mucenieku ielā 3, jo tiesa nolēmusi draudzi izlikt no šīm telpām par ilgstošu nekustamā īpašuma nodokļa nemaksāšanu.

Kā paskaidroja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, pašvaldība jau vairākkārt izrādījusi savu pretimnākšanu, piedāvājot labdarības virtuvei citas telpas, taču draudze no tām ir atteikusies.

"Deputātiem nav tiesību iejaukties tiesas sprieduma izpildē un pārbaudē. Ja tiesa ir nolēmusi izlikt no telpām Mucenieku ielā 3, mēs atbalstām tiesas lēmumu," komentē komitejas priekšsēdētājs Tālivaldis Vēsmiņš.

"Draudzei piedāvātas telpas gan Karostā, Kalpaka ielā 72, kur agrāk jau bijusi ēdnīca, gan Ezerkrastā, bijušā uzņēmuma "Liepājas zieds" teritorijā, taču draudzi tas neapmierināja. Tajā pašā laikā draudze trīs gadus nav nomaksājusi nekustamā īpašuma nodokli 524 latu apmērā. Vairākus gadus šo nodokli domei draudzes vietā maksāja pašvaldības uzņēmums "Liepājas nami". Draudze bija atbrīvota arī no nomas maksas ar noteikumu, ka nauda tiks ieguldīta mājas remontā, kas netika darīts," savukārt informē domes Nekustamā īpašuma pārvaldes priekšnieks Viljams Opšteins.

Draudze, kuru pārstāv Dainis Bērziņš, aizņem 290 kvadrātmetru platību, lai gan ēdiena izsniegšana notiek tikai vienā mazā telpā. Pašvaldībai akūti trūkst telpu bērnudārzu izvietošanai, bet šajā ēkā agrāk atradies bērnudārzs ar 50 vietām. Tāpēc deputāti uzskata, ka pašvaldība, kurai šajā ēkā pieder divas trešdaļas īpašuma, turpmāk varētu to izmantot lietderīgāk. Izglītības pārvaldes priekšniecei Ludmilai Molčanovai un Sociālā dienesta direktorei Aijai Barčai uzdots sagatavot pieteikumu par telpu turpmāko izmantošanu Mucenieku ielā 3.

"Dome arī turpmāk atbalstīs jebkurus labdarības pasākumus, arī maznodrošināto ēdināšanu, kas risina sociālos jautājumus pilsētā, bet tam ir jānotiek piemērotās vietās un sabalansēti ar telpu izmaksām," uzskata T.Vēsmiņš.

Pēc G.Jākobsones ziņām, Bhakti jogas draudze labdarības virtuve nav vienīgā publiskā ēdināšanas vieta pilsētas trūcīgajiem – Liepājā šobrīd ir četras šādas vietas.