Kurzemes Vārds

10:46 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Būvēs kokapstrādes uzņēmumu

Nīcā. Pagasta padomes ārkārtas sēdē deputāti apsprieda SIA "Kurzemes MRS" būvniecības ieceri par jauna, moderna kokapstrādes ražošanas kompleksa būvi īpašumā "Atmodas", pie Liepājas, starp Liepājas – Klaipēdas šoseju un Liepājas ezeru, informēja pašvaldības pārstāve Gunita Šime.

Sēdē piedalījās gan uzņēmuma pārstāvji, kas pastāstīja par savām iecerēm, gan līdzās esošās zemes īpašnieka pilnvarotā persona. Kā pastāstīja "Kurzemes MRS" direktors Pēteris Serga, vietā, kur atrodas padomju gados celtā ferma, plānots būvēt ražošanas kompleksu, kas gadā pārstrādātu 100 000m3 skujkoku zāģmateriālu. Tālākā zāģmateriālu pārstrāde tiks veikta, ražojot līmētas un presētas koka plātnes. Tiks pielietotas modernas somu tehnoloģijas, kas nodrošinās bezatlikumu ražošanas procesu. Paredzēts nodarbināt 44 strādājošos. Izstrādātais projekts tiks iesniegts Eiropas Savienības finansējuma saņemšanai.

Publiskās apspriešanas laikā Pagasta padome saņēmusi divu līdzās esošu privātīpašnieku pretenzijas un ieteikumus minētā uzņēmuma būvei. Izteiktas bažas par iespējamo troksni un transporta plūsmu garām privātmājām. Uz to uzņēmēji atbildēja, ka viss iecerētais, protams, atbildīs dažādu instanču paredzētajām normām. Attiecībā uz pievadceļu, pirmajā kārtā plānots paplašināt esošo pagasta ceļu, bet divu gadu laikā uzklāt asfalta segumu, tas ir paša uzņēmuma interesēs. Lai mazinātu ražotnes ietekmi uz apkārtējo teritoriju, plānots gar piebraucamo ceļu stādīt koku aizsargjoslu. Uzņēmēji bija iecerējuši veikt ātraudzīgu lapu koku stādījumus, bet sēdes laikā tika pārliecināti, ka piemērotāks būtu mūžzaļo koku aizsegs. Jāpiezīmē, ka uzņēmēji ir gatavi diskusijai un sadarbībai ar kaimiņiem.

Deputāti pieņēma būvniecības ieceri, uzdodot pagasta Būvvaldei plānošanas un arhitektūras uzdevumā ietvert prasības saņemt tehniskos noteikumus objekta ietekmei uz vidi un trokšņu līmeni.