Kurzemes Vārds

02:17 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Zīmē videi nekaitīgus transporta līdzekļus
Inita Gūtmane
Vakar tirdzniecības centrā "Rietumu centrs" atklāja Mobilitātes nedēļas pasākumu – Liepājas pamatskolēnu veidoto zīmējumu un sacerējumu konkursa izstādes, kur bērnus aicināja izpaust sevi radoši par tēmu "Diena bez auto". Sacerējumu autori lielākoties bija uzsvēruši, cik patīkami ir dzīvot tīrā, nepiesārņotā vidē, kas ir labvēlīga veselībai. Savukārt zīmējumos ir attēloti, bērnuprāt, videi nekaitīgi transporta līdzekļi. Skolēniem bija iespēja arī tirdzniecības centra zīmēšanas istabā zīmēt darbus par minēto tēmu. Novietotajā kastē pie informācijas stenda ikviens var atdot savu balsi par tīkamāko zīmējumu un sacerējumu. Labāko darbu autorus paziņos sestdien pulksten 15 pie Rožu laukuma.

Fēliksam Ķiģelim būs jauns albums
1.oktobrī klajā nāks Fēliksa Ķiģeļa albums "Samts", kurā būs iekļautas desmit dziesmas, arī tādi bijušie radio singli kā "Dziļi dzelmē", "Es tev lūdzu" un "Bezmiegs". Pašlaik visās Latvijas radiostacijās, kurās atskaņo mūziku latviešu valodā, var dzirdēt mūziķa jaunāko singlu "Tev ir viss, ko es vēlos", kas arī būs iekļauts jaunajā albumā. Dziesmas mūzikas autors ir Fēlikss Ķiģelis, tekstu sarakstījis Guntars Račs. Veiksmīgas autoru sadarbības rezultātā ir tapušas trīs dziesmas, kuras klausītāji varēs novērtēt albumā "Samts". Pašlaik F.Ķiģelis ar grupu gatavojas jaunā albuma koncertturnejai, kura aptvers visas lielākās Latvijas pilsētas un kuras laikā prezentēs jaunu dziesmu programmu. Turnejas atklāšanas koncerts notiks 15.oktobrī Rīgā, mūzikas klubā "Kaļķu vārti".

Atvadas no nometņu vasaras
No vasaras nometņu sezonas atvadījušies Jauno vanagu Liepājas klubiņa un "Dēklas" jaunieši. Atvadas notika pārgājiena veidā. Puiši un meitenes, cīnīdamies ar spēcīgo pretvēju, gar Baltijas jūras krastu devās uz Bernātiem, pa ceļam atkārtojot izdzīvošanas nometnē gūtās iemaņas. Viņi kūra ugunskuru ar vienīgā sērkociņa palīdzību, gatavoja ēdienu, cēla naktsmītnes no zariem. Atvadas notika kopā ar vasaras nometņu organizētājiem un vadītājiem Līgu un Žigi Krēsliņiem.

Iespēja iepazīt dažādas nozares
Profesionālo studiju skola "Citadele" piedāvā jaunu profesionālās ievirzes mācību programmu "Esi soli priekšā citiem". Tā dod iespēju jauniešiem papildināt savas zināšanas dažādās jomās – žurnālistikā, politoloģijā, uzņēmējdarbībā, tūrisma menedžmentā, dizainā, arhitektūrā. Nodarbības vada šajās sfērās strādājoši praktiķi, un līdz ar to tiem, kuri plāno savu turpmāko dzīves ceļu saistīt ar kādu no piedāvātajām nozarēm, būs iespēja saprast, vai viņi patiesi to vēlas. Nodarbības notiek reizi mēnesī, tās ir par maksu.

Atkārtots konkurss uz Liepājas teātra galveno amatpersonu amatiem
Dome izsludinās atkārtotu konkursu uz Liepājas teātra direktora amatu, tas turpināsies līdz 30. decembrim ar papildu noteikumiem nekā iepriekš, informē Liepājas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Antra Brūna. Pirmdien notika konkursa komisijas sēde, kas izskatīja Liepājas teātra direktora amata konkursa rezultātus. Bija pieteikušies pieci pretendenti, viens no viņiem savu kandidatūru pirms komisijas sēdes atsauca. Komisija izvērtēja situāciju un atzina, ka nepieciešams sludināt atkārtotu konkursu. Bez tam līdz 1. septembrim varēja pieteikties pretendenti arī uz teātra mākslinieciskā vadītāja vietu. Konkursā pieteicās viens kandidāts – režisors Uģis Brikmanis. Šobrīd viņam ir piedāvāts slēgt līgumu ar teātri un līdz gada beigām strādāt par režisoru, lai iepazītos ar situāciju teātrī. Vienlaikus tiek saglabāts viņa pretendenta statuss atkārtotā konkursā.

Lietuvieši interesējas par Liepāju
Sarmīte Pelcmane
Vakar Liepājā viesojās ap desmit cilvēku liela delegācija no Lietuvas, lielākoties žurnālisti. Delegācijas sastāvā bija arī Latvijas goda konsuls Lietuvā Prancisks Jurgutis, žurnālisti no laikrakstiem "Klaipeda", "Lietuvos rytas", "Vakaru ekspresas", kā arī vairāki Lietuvas celtniecības uzņēmumu pārstāvji. Šādas žurnālistu apmaiņas vizītes ir kļuvušas par tradīciju – lietuviešus interesē tūrisma iespējas mūspusē, kā arī jaunuzceltie un topošie būvniecības objekti mūsu pilsētā.
Lietuviešu vizīte sākās ar oficiālu pieņemšanu Liepājas domē, tad viesi devās ekskursijā pa pilsētu – apskatīja Jūrmalas parku, bērnu rotaļu laukumu, pilsētas centru. No priekšpusdienā redzētā Liepājā lietuviešus visvairāk saviļņojusi Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas apskate, kur viņi noklausījās īsu ekskursu baznīcas vēsturē, bet pēc tam uzkāpa tornī, no kura, aplūkojot pilsētu, pārliecinājās, ka tā tik tiešām ir iespiesta starp Baltijas jūru un Liepājas ezeru.
Pēcpusdienā lietuvieši apmeklēja Karostu, SEZ teritoriju, pareizticīgo katedrāli, iepazinās ar rallija "Kurzeme" veidotājiem u.c.
Vizītes noslēgumā lietuviešu viesi baudīja dažas neformālas stundas "Dzintara boulingā", kur apvienoja lietderīgo ar patīkamo – padiskutēja ar Liepājas kolēģiem un izmēģināja spēkus gluži sportiskā plāksnē – ripinot boulinga bumbas.

Plāno parakstīt līgumu
Komunālās pārvaldes rīkotajā atklātajā konkursā kā vienīgais pretendents uzvarējis uzņēmums "Tranzīts L", kuram turpmākos četrus gadus būs jārūpējas par pilsētas ielu un ceļu uzturēšanas darbiem. Konkursa nolikums paredzēja, ka firmai, kas uzvarēs konkursā, būs jāveic gājēju plūsmu norobežojošo iežogojumu uzstādīšana un uzturēšana, jārūpējas par ielu un tiltu attīrīšanu no sanesumiem, jāuzkopj zaļās zonas pie ceļiem, kā arī jāveic ielu mehanizētā tīrīšana. Uzņēmums "Tranzīts L" šos darbus apņēmies veikt par 340 tūkstošiem latu bez pievienotās vērtības nodokļa. Plānots, ka līgums ar Komunālo pārvaldi tiks parakstīts uz četriem gadiem.