Kurzemes Vārds

07:23 Pirmdiena, 16. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Atteikties no auto ir gatavs tikai retais

Inita Gūtmane

Liepājā risinās pasākumu cikls "Eiropas Mobilitātes nedēļa ", kura laikā iedzīvotāji tiek aicināti atstāt savus auto mājās un doties kājām vai izmantot videi nekaitīgus transporta līdzekļus, piemēram, divriteni vai skrituļslidas.

Kā pārliecinājās "Kurzemes Vārds", ir visai maz autovadītāju, kas būtu gatavi atstāt mājās savas automašīnas un doties uz darba vietu, piemēram, kājām. Daudzi aptaujātie šoferi sacīja, ka viņi to vienkārši nevar izdarīt, jo mašīna ir nepieciešama darba vajadzībām. Vladimirs K. apgalvoja, ka no auto varētu atteikties tikai brīvdienās, kad pa pilsētu labprāt pastaigātos kājām. Marika savukārt norādīja, ka akcijas "Pilsētā bez automašīnas" laiks nav piemēroti izvēlēts, jo rudens apstākļi Liepājā nav saudzīgi pret kājāmgājēju vai riteņbraucēju, bet vasarā, iespējams, būtu vairāk akcijas atbalstītāju.

Lai gan vairākums aptaujāto liepājnieku noliedz akcijas vērtīgumu, sakot, ka nekas jau tāpat nemainīsies, tomēr ir arī šoferi, kas atsacītos no auto. Ainars Klans apgalvoja, ka darbdienā lielākoties neizmanto auto, tāpēc viņam nebūtu problēmu vides saudzēšanas labā atteikties no transporta līdzekļa arī kādā brīvdienā.

Viena no Mobilitātes nedēļas organizatorēm Liepājas Pilsētas domes Attīstības pārvaldes Mārketinga nodaļas vadītāja Ieva Jansone novērojusi, ka lielākā daļa cilvēku dara kaut ko tikai tad, ja viņus piespiež, piemēram, norobežojot ielas, un tādējādi viņiem nebūtu citu iespēju, kā pārvietoties kājām.