Kurzemes Vārds

22:15 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Itāļu uzņēmēji esot redzējuši to, ko gribējuši

Viktors Ulberts

Itālijas Pjemontas reģiona mazo un vidējo uzņēmumu asociācijas ("API Piemonte") pārstāvji ir apmierināti ar Liepājā redzēto, tāpēc turpmāk ir iespējama itāļu sadarbība ar vietējiem uzņēmumiem. Šādu vērtējumu pēc samērā neilgas uzturēšanās Liepājā pauda delegācijas vadītājs Mauricio Della Santa.

"API Piemonte" delegācija Latvijā ieradās četru dienu vizītē, lai iepazītos ar Latvijas biznesa vidi un nodibinātu kontaktus ar radniecīgām organizācijām Latvijā. Trešdien un ceturtdien itāļi Rīgā tikās ar dažādu uzņēmējdarbību veicinošo organizāciju, kā arī vairāku biznesa nozaru asociāciju pārstāvjiem. Savukārt vakar viņi ieradās Liepājā. Liepājas domes Attīstības pārvaldes speciālists Uldis Hmieļevskis "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka pašvaldība itāļu delegāciju iepazīstināja ar visām biznesa iespējām gan pilsētā un ostā, gan dažādās nozarēs. "Pjemontas reģions atrodas Ziemeļitālijā, kas ir rūpnieciski attīstīts rajons. Var pat vilkt paralēles ar Liepāju, jo abos ir daudz rūpniecisku uzņēmumu. Un tagad viņi mēģina attīstīt sakarus ar Ziemeļeiropu," skaidro U.Hmieļevskis. Taču viņš norāda, ka šī ir iepazīšanās vizīte, tāda kā lietišķa ekskursija, tāpēc grūti paredzēt, vai tā vainagosies ar kādiem sadarbības projektiem nākotnē.

Savukārt delegācijas vadītājs Mauricio Della Santa pēc vizītes metālapstrādes uzņēmumā "Pumac Liepaja" pauda gandarījumu par redzēto. "Tas ir tas, ko mēs meklējām," viņš priecājās un atklāja, ka aptuveni pusi no uzņēmēju delegācijas interesējot tieši metālapstrādes rūpniecība, un viņi jau saskata sadarbības iespējas. Taču delegācijas vadītājs arī uzsvēra, ka viņus interesē tikai sadarbība, nevis ražotņu pārcelšana uz šejieni. Jo itāļi greizsirdīgi skatoties uz tiem, kas ražošanu attīsta ārpus savas zemes.

Vēl U.Hmieļevskis pastāstīja, ka pēdējā laikā Liepāju aizvien biežāk apmeklē dažādu valstu uzņēmēju delegācijas, kā arī dažādu firmu pārstāvji, kuri zondē šejienes biznesa iespējas. Un šai interesei esot tieša saistība ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā.