10:45 Otrdiena, 26. marts

Metalurgi protestē un gaida vāciešus

A.Rītiņš

Pirms eirokausu spēles ceturtdien Liepājā pret "Schalke 04" "Liepājas metalurgs" viesojās Daugavpilī un Latvijas meistarsacīkstēs uzvarēja vietējo "Ditton" bez problēmām – 4:0.

"Liepājas metalurgs" – Spole (Krucs), Zirnis, Gvildis, Ivanovs, Lukašāvičs, Rinkus, Daņilovs (Kļava), Soloņicins, Panfjorovs (Kalns), Dobrecovs, Grebis.

25. min. Dobrecovs – 1:0, 39. min. Rinkus – 2:0, 40. min. Daņilovs – 3:0, 70. min. Grebis – 4:0.

Mājinieki spēja saglabāt savu vārtu drošību tikai līdz 1. puslaika vidum. Pēc tam liepājnieki 15 minūšu laikā sabēra daugavpiliešu vārtos trīs bumbas, un viss bija izšķirts. Ja metalurgi 2. puslaikā neiesita pāris reizes vairāk vārtu nekā pirms pārtraukuma, tad paši vien vainīgi, jo laukuma saimnieku pretestība jau bija salauzta.

Pats patīkamākais, ka iespēlējies komandas kapteinis Dobrecovs, bet uzbrukuma līderis Katasonovs pēc slimības jau sācis trenēties un acīmredzot būs ierindā gan ceturtdien UEFA kausa izcīņas spēlē, gan svētdien Latvijas meistarsacīkšu spēlē Jūrmalā.

Bet pirms spēles Daugavpilī "Liepājas metalurga" komanda izsūtīja plašsaziņas līdzekļiem paziņojumu sakarā ar laikrakstā "Sport Ekspress" publicēto žurnālista M.Koroļova rakstu, kas, kā teikts paziņojumā, futbola komandā izraisījis neizpratni un sašutumu.

Rakstā bija noniecināta kluba prezidenta S.Zaharjina darbība, pretstatot prezidentu (un arī galveno treneri B.Zelkēviču) spēlētājiem. Autors uzsvēris, ka, ja arī notiks neiespējamais un "Liepājas metalurgs" izcīnīs Latvijas čempiona nosaukumu, tad tas būs ne abu šo cilvēku, bet tikai spēlētāju nopelns.

Autors pārmet S.Zaharjinam, kas, viņaprāt, nav darījis gandrīz neko, lai "Liepājas metalurgs" nezaudētu tās spēles, kuras tam bija jāuzvar. Ka prezidentam nav rūpējusi komandas komplektēšana, tas centies augstus mērķus sasniegt ar minimāliem līdzekļiem, uz nedaudzu spēlētāju rēķina.

"Liepājas metalurga" komandas paziņojumā žurnālista secinājumi nosaukti par neobjektīviem, nekorektiem, diletantiskiem izdomājumiem, ar kuriem mēģināts radīt komandā apjukumu un nervozitāti. "Mums ir KOMANDA. Mēs esam viens veselums, jo katrs, kas saistīts ar mūsu kluba dzīvi, un vispirms mūsu prezidents Sergejs Zaharjins, mūsu treneris Benjamins Zelkēvičs veido visperspektīvāko un vismodernāko kluba stratēģiju, audzinot augstas klases futbola paaudzi no vietējiem zēniem, radot viņiem vislabākos apstākļus," teikts paziņojumā. Tā noslēgumā "Liepājas metalurga" futbolisti un komandas vadītāji izteica protestu par publikāciju un pieņēma lēmumu pārtraukt kontaktēšanos ar minēto žurnālistu.

1. "Liepājas metalurgs" 21 69–21 50

2. "Skonto" 19 39–11 44

3. "Ventspils" 20 52–18 43

4. "Dinaburga" 22 27–26 30

5. "Jūrmala" 21 20–23 24

6. "Rīga" 23 24–32 24

7. "Ditton" 23 18–45 23

8. "Auda" 23 11–84 1