Kurzemes Vārds

00:40 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kā celt godā sporta pagātni?

Andžils Remess

Par Liepājas sporta vēstures relikviju apkopošanu un eksponēšanu jau kādreiz esam rakstījuši, bet atgriezties pie šīs tēmas mudināja redzētais Vācijas pilsētas Gelzenkirhenes futbola kluba "Schalke 04" muzejā. Jo pārņēma ne tikai balta skaudība, skatoties prasmīgi izkārtotās bagātās futbola vēstures liecinieces; pārņēma arī rūgtums, ka kaut ko līdzīgu nespējam mēs, kuriem šādu sporta relikviju nebūt nav mazāk.

Var jau būt, ka ne visi sporta veterāni vēlas šķirties no savulaik izcīnītajām krāšņajām balvām un medaļām, un tomēr pietiktu tikai ar daļu, lai radītu priekšstatu par mūsu pilsētas sporta slavas laikiem.

Tiesa, laiku pa laikam parādījušies stendi sporta arēnās ar seno dienu sacensību fotoattēliem, taču tam bijis gadījuma raksturs, bet iekārtot sistematizētu dažādus sporta veidus aptverošu ekspozīciju tā arī nevaram sadūšoties. Labi, varbūt nepietiek uzņēmības, lai apkopotu visu vēl pagaidām zudībā negājušo, kas attiecas uz vieglatlētiku, boksu, riteņbraukšanu, burāšanu, basketbolu un tā tālāk. Varbūt iniciatīva jāuzņemas kāda atsevišķa sporta veida pārstāvjiem, un pateicīgākais varētu būt futbols. Gan tāpēc, ka tam Liepājas sporta vēsturē ir visbagātākās tradīcijas, gan tā iemesla dēļ, ka futbolā šai ziņā jau kaut kas darīts. Vienā no "Daugavas" stadiona sporta paviljonu telpām izvietotas "Liepājas metalurga" futbola komandas relikvijas, bet kolekcionāra Jura Zuntnera rīcībā ir daudz interesanta no sendienām.

Vai nebūtu interesanti skatīt medaļas, kādas "Olimpijas" futbolisti saņēma pirms daudziem desmitiem gadu par izcīnītajiem Latvijas čempionu nosaukumiem? Futbola zābakus un kreklus, kādos savos ziedu laikos spēlēja "Sarkanā metalurga" komanda? Afišas, kuras aicināja uz "Zvejnieka" komandas spēlēm, sacensību fotoattēlus un dažādu laikrakstu publikācijas par nozīmīgākajām uzvarām?

Nekādus prāvus ieguldījumus tas neprasa, vienīgi vēlēšanos, un būtu ne tikai godā celta mūsu sporta pagātne, bet arī ciešāk sasietas dažādas sporta paaudžu saites.