Kurzemes Vārds

04:14 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Austrasbērni vēršas pret kāpu apbūvi

25.septembrī, rudens saulgriežos jeb Vienādībās, kad diena un nakts ir vienā garumā, Jūrmalas pasaku mājā "Undīne" Dubultos notika Austras Pumpures un viņas jauno un veco austrasbērnu koncerts "Lielnakts dievaiņi". Dziesminieces izpildītās tautas dziesmas bija miermīlīgs protests pret kāpu apbūvi Jūrmalā un visas Latvijas piekrastes zonā. Šī rudens saulgriežu koncerta rīkotāji un dalībnieki vēršas pie visiem cilvēkiem mūsu valstī neatkarīgi no viņu tautības, reliģiskiem uzskatiem vai politiskās piederības, aicinot izmantot visas pieejamās sviras un rīkoties tā, lai ne tikai uz papīra, bet arī reāli netiktu apbūvēta kāpu josla un pieņemtu tādu ekonomiskās attīstības modeli, kurš nebūtu vērsts uz dabas vērtību iznīcināšanu. Koncertā ne tikai dziedāja tautas dziesmas, bet arī kurināja cepli, mālā veidoja keramikas zvēriņus un zīmēja uz māla plāksnēm un koka ripām.

Centrālā slimnīcā trīs jauni ārsti

Šajā gadā Centrālajā slimnīcā darbu sākuši trīs jauni ārsti: asinsvadu ķirurgs Algers Brūvers, fizioterapeite Santa Cvetkova un reanimatologs Oskars Gāliņš. Algers Brūvers pēc Medicīnas akadēmijas beigšanas slimnīcā sāka strādāt gan par dežurējošo ķirurgu, gan hemodialīzes nodaļā, paralēli darbam specializējoties asinsvadu ķirurģijā pie profesores Svetlanas Thoras, kas ir šīs specialitātes pamatlicēja Latvijā. Līdz ar jaunā speciālista stāšanos darbā mūsu slimnīcā ir iespējams veikt maģistrālo asinsvadu rekonstruktīvās operācijas. Oskars Gāliņš pēc Rīgas Stradiņa universitātes beigšanas specializējies anestezioloģijā. Viņš Reanimācijas un operāciju nodaļā veic anestēzijas aprūpi, kā arī strādā intensīvajā terapijā. Santa Cvetkova beigusi Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultāti, kur apguva fizioterapeita specialitāti, iegūstot grādu fizioterapijā. Jaunā fizioterapeite pacientu ārstēšanā lieto ārstniecisko vingrošanu.

Kora "Liedags" piektā sezona
Bērnu un jauniešu centrā savu piekto sezonu sācis jauniešu jauktais koris "Liedags", kuru diriģē Gunta Vite. Koris gatavojas jubilejas koncertam, uz kuru būs uzaicināti arī iepriekšējo gadu dziedātāji. Tā kā vasarā gaidāmi 9. skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, tad priekšā nopietns darbs, lai apgūtu repertuāru, bet toties tie, kuri izturēs, piedzīvos to vienreizējo, neatkārtojamo kopības sajūtu, kuru dod iekļaušanās kopkorī. "Liedags" aicina pieteikties savā pulkā jaunus dalībniekus – zēnus un meitenes vecumā no 15 līdz 25 gadiem – ceturtdienās pulksten 18 Sporta un kultūras pilī.

Par mācīšanu – kabinetos un brīvā dabā
Par novitātēm un aktualitātēm spriež dažādu mācību priekšmetu skolotāji. Notiek metodisko apvienību sanāksmes, kurās dažādu mācību iestāžu pedagogi uzklausa metodisko apvienību vadītājus, dalās pieredzē, iztirzā to, kas padarīts iepriekšējā mācību gadā un kas noteikti jādara tagad, kad skolēni atkal sasēdušies skolas solos. Pirmajās nedēļās jau kopā nākuši vizuālās mākslas, mūzikas, ķīmijas, vācu valodas, kristīgās mācības, bioloģijas, krievu valodas kā svešvalodas, sākumskolas skolotāji. Vēstures skolotāji savas zināšanas papildināt devās ekskursijā uz Lietuvu, latviešu valodas skolotājiem un bibliotekāriem notika izbraukums uz Aizputi, bet ģeogrāfijas skolotāji fiziskās ģeogrāfijas jēdzienus apguva Kurzemes jūrmalā.

Robežsargi skolēniem izrāda savu kuģi
Andrejs Rjabcevs
Lai iepazīstinātu vairāku Liepājas skolu audzēkņus ar robežsargu darbu un krasta apsardzību, Valsts robežsardze vakar vairākas skolēnu grupas no Liepājas 5., 6., 8. un 12.vidusskolas aicināja ciemos uz krasta apsardzes kuģi "Valpas", kurš ikdienā bāzējas Ventspilī, taču šoreiz bija atbraucis speciāli uz Liepāju.
Kā stāstīja robežsardzes Liepājas pārvaldes priekšnieka palīdze Aiga Uzare, šis pasākums notika akcijas "Drošības dienas skolās" ietvaros, tāpēc skolēniem tika izrādīts ne vien robežsardzes kuģis, bet arī stāstīts par šī dienesta funkcijām un nozīmi valsts drošības nodrošināšanā.
Akcijas "Drošības dienas skolās" laikā Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes, kā arī Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji šonedēļ jau paviesojušies 10.vidusskolā un Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolā, kā arī Ezerkrasta sākumskolā un Grobiņas bērnudārzā. Viena klase jau pabijusi ciemos arī pie policistiem, kur skolēni ar interesi varēja pavērot policijas ekspertu kriminālistu darbošanos ar pirkstu nospiedumu noņemšanu.