Kurzemes Vārds

15:11 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Gaidīs vēstules no visas pasaules

Anda Pūce

Aizputes vidusskolas skolniece Lāsma Sudmale, kas kopā ar angļu valodas skolotāju Ināru Dinni piedalījās pasaules skolu konkursa "Mondialogo" finālā Barselonā, atzīst, ka nav saskumusi par to, ka godalgotu vietu iegūt neizdevās, jo arī iekļūšana 25 labāko skolu skaitā 1433 skolu konkurencē ir gana augsts sasniegums.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Lāsma, brauciens uz "Mondialogo" finālu bijis īsts piedzīvojums, kurš ļāvis viņai iegūt arī jaunus draugus visā pasaulē. Jauniešu viesnīcā viņa mitinājusies vienā istabiņā ar jauniešiem no Slovēnijas, Kazahstānas, Kubas un Grieķijas. "Ar saviem sadarbības partneriem no Slovēnijas skolas satikāmies jau lidostā Vācijā un kopā devāmies uz Barselonu, tāpēc sadraudzējāmies pa īstam," stāsta Lāsma. Viņa atzīst, ka ciešāka sadarbība aizputniekiem varētu izvērsties arī ar Krievijas, Ķīnas, Ēģiptes un Kazahstānas skolēniem, kas bijuši ļoti atsaucīgi un draudzīgi. Katrā ziņā viņa cer atrastās draudzības saites nepazaudēt un vismaz sarakstīties ar saviem vienaudžiem.

Lāsmai ir daudz spilgtu iespaidu par vienu no pasaules lielākajām pilsētām Barselonu, palmām, flamenko vakaru, Gaudī katedrāles apskati, maltītēm greznos restorānos un uzņemšanu. Jauniešiem notikušas arī interesantas aktivitātes darba grupās, kur, piemēram, tapa vienots mākslas darbs no nacionālo audumu gabaliņiem, ko visi bija paņēmuši līdzi. "Arī mūsu prezentācija un konkrēti mans tautastērps, kas ļoti atšķīrās no Austrumu tautu apģērba, kas vēl tika izmantots prezentācijās, piesaistīja plašu uzmanību," piebilst Lāsma. Viņa stāsta, ka tā dēļ arī filmēta vietējā televīzijā. Un meitene bez skaudības uzsver, ka priecājas par pirmās vietas un iespaidīgas naudas prēmijas ieguvējiem, kādu Nigērijas un Ēģiptes skolu, kuras audzēkņi bija izgatavojuši kopīgu galda spēli par dažādām pasaules valstīm. To spēlējot, uz nākamo lauciņu varēja tikt tikai tad, ja bija pareizi atbildēts uz jautājumu par katru valsti. "Spēle bija ļoti interesanta, un jaunieši uzvaru tiešām bija nopelnījuši," stāsta Lāsma.

Jautāta, vai nenožēlo piedalīšanos konkursā, kas prasījis no skolēniem daudz darba, Lāsma saka, ka noteikti ne. Arī viņas klasesbiedri, kas projektā nepiedalījās, bijuši ļoti pārsteigti par sasniegto. "Man tas deva jaunu pieredzi, kā arī ļāva nostiprināt angļu valodas zināšanas," jauniete stāsta par personīgajiem ieguvumiem. Un viņa priecājas, ka arī nākamgad tiks rīkots līdzīgs konkurss, kurā atkal varēs piedalīties Latvijas skolēni.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka "Mondialogo" ir UNESCO un koncerna "Daimler Chrysler" kopīgi organizēts konkurss, kura mērķis bija iedrošināt skolēnus no dažādiem pasaules reģioniem veidot kopīgu dialogu, tādējādi pēc iespējas vairāk uzzinot par citas valsts, reģiona un kontinenta tradīcijām un kultūru. Bet Aizputes vidusskolas komandai "Draugi" iespēja piedalīties finālā radās pēc tam, kad žūrija viņu sadarbības projektu ar kādu Slovēnijas vidusskolu bija atzinusi kā vienu no 25 labākajiem.