Kurzemes Vārds

06:19 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vadi un sliedes, bet pa vidu tramvajs

Renate Špaka, teātra kafejnīcas "Būt vai nebūt" vadītāja

Tad, kad vēl dzīvoju Dienvidrietumu rajonā, arī man tramvajs bija visizdevīgākais transporta līdzeklis, lai nokļūtu līdz centram vai līdz darba vietai. Tagad tas vairs nav tik aktuāli, bet, manuprāt, katrs liepājnieks tramvaju uzskata par gluži pašsaprotamu un vienlaikus nepieciešamu lietu. Ar sabiedrisko transportu vienmēr tā, ka to īpaši neievēro, nepeļ un neslavē, ja tas atbrauc un aizbrauc noteiktajā laikā. Tikko kaut kādu iemeslu dēļ gaidītais tramvajs vai autobuss pieturā nepiebrauc, tā saproti, cik ļoti tas ietekmē tavu dzīvi un cik ļoti esi saistīts ar vienu vai otru šo transportu.

Manuprāt, mūsu pilsēta ļoti daudz zaudētu no sava tēla un krāsainības, ja pēkšņi kāds nolemtu likvidēt tramvaja līniju. Mūsu tramvajam ir sava interesanta un arī ļoti gara vēsture, kas cieši saistīta ar šīs vietas vēsturi. Un tik patīkami apzināties, ka ir kas tāds, ar ko patiesi varam lepoties! Protams, gribētos, lai jau esošo līniju varētu papildināt ar jauniem maršrutiem, un tad varbūt automašīnu skaits ielās samazinātos. Bet, pirmkārt, jaunu sliežu ceļu izbūvei nepieciešams ļoti daudz naudas. Otrkārt, vai tomēr pasažieru būtu tik daudz, ka tas atmaksātos? No ekoloģijas viedokļa raugoties, tramvajs būtu ļoti labs pārvietošanās līdzeklis, jo tas atšķirībā no autobusiem, maršruta taksometriem apkārtējo vidi ar izplūdes gāzēm nepiesārņo. Labāk būtu, ja no vagona varētu ērtāk izkāpt un iekāpt tajā. It sevišķi vecajiem cilvēkiem grūti, jo daudzās pieturās vagona pēdējais pakāpiens atrodas visai augstu virs ielas seguma. Jācer, ka drīz vien situāciju uzlabos pieturvietā pie "Liepājas metalurga", jo tur no tramvaja jāizkāpj tieši uz ielas.

Tramvajam savs pasažieru loks, kas, domāju, visai stabils. Tie ir cilvēki, kuriem lielākoties nav sava personīgā transporta, arī pensionāri, skolēni. Turīgi ļaudis, pieļauju, tramvajā kāpj tikai tādēļ, lai izbaudītu šāda brauciena eksotiku. Ja neesi ar to ilgi braucis, tad tramvajs spēj piedāvāt tiešām neparastas izjūtas. Tiem cilvēkiem, kas atbraukuši no mazākām Latvijas pilsētām, brauciens ar mūsu tramvaju noteikti ir kā neparasts piedzīvojums. Jo viņiem ikdienā šādas iespējas nav.