Kurzemes Vārds

08:18 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Aiztur jauniešus dzērumā
Pašvaldības policijas darbinieki sestdien saņēmuši izsaukumu uz Ganību ielu, kur kādā namā jaunieši sarīkojuši iedzeršanu un smagā alkohola reibuma stāvoklī esot vairākas nepilngadīgas personas. Kad norādītajā vietā ieradās kārtības sargu operatīvā grupa, dzīvoklī bija sastopami vairs tikai divi pusaudži – 1991.gadā dzimušais Romāns un gadu vecākais Jans. Abi puiši bija pamatīgā reibuma stāvoklī, taču medicīniskā palīdzība viņiem nebija nepieciešama, tāpēc abi tika aizgādāti mājās. Par Romāna atskurbšanu gādās viņa māte, kurai puisis nodots, taču Jana vecāki nav bijuši mājās, tāpēc policijas darbinieki ieteikuši puisim likties pagulēt, savukārt vecākiem atstāta pavēste par ierašanos policijā.
Kā stāstīja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, dzīvoklī Ganību ielā bez šiem abiem aizturētajiem puišiem esot bijis vēl vismaz viens grādīgo dzērienu malkotājs. 1992.gadā dzimušais Aleksandrs bijis vēl pamatīgākā dzēruma stāvoklī, tāpēc nama iedzīvotāji jau pirms kārtībnieku ierašanās bija pamanījušies izsaukt Neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas jaunekli nogādāja Liepājas Centrālajā slimnīcā.

Jaunais autovadītājs nenovalda braucamo
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijā stāstīja, kas brīvdienās nav reģistrēti sevišķi smagi satiksmes negadījumi, tomēr vienā avārijā ir cietuši cilvēki. Svētdien ap pulksten 10.30 policisti saņēmuši informāciju, ka satiksmes negadījums noticis uz ceļa Grobiņa – Otaņķi. Ierodoties notikuma vietā, inspektori noskaidrojuši, ka automašīna "Ford Taunus" pa grantēto ceļu braukusi lielā ātrumā, tāpēc tās vadītājs, 1986.gadā dzimušais Leons B., zaudējis kontroli pār spēkratu un automašīna nobraukusi no ceļa. Negadījumā dažāda smaguma traumas guvis gan vadītājs, gan arī pasažieris, 1973.gadā dzimušais Jānis F., kuri nogādāti uz Liepājas Centrālo slimnīcu. Zināms, ka autovadītājs tikai pirms neilga laika bija ticis pie tiesībām.

Ļergas tirgošanas sezona uzņem apgriezienus
Pašvaldības policija informē, ka kārtības sargi iecerējuši tuvākajā laikā aktivizēt darbu nelegālā alkohola tirdzniecības apkarošanā. Jau pagājušās nedēļas nogalē veikta virkne reidu pa pilsētas mikrorajoniem, lai atklātu iespējamās ļergas tirdzniecības vietas un vainīgajām personām sastādītu protokolus. Policisti paviesojās adresēs, par kurām bija saņemta informācija, ka tur regulāri pārdodot nelegāli ražoto alkoholu, un piecās vietās šī informācija guva apstiprinājumu. Kopumā visās šajās adresēs likuma sargi atsavinājuši 21,5 litrus pārdošanai sagatavotas dziras.
Kā stāstīja policijas preses sekretāre Ineta Mikute, iestājoties rudenim, ļergas pārdošana kļūst arvien aktuālāka problēma, jo pēc vasaras samērā mierīgākā perioda tagad sāk aktivizēties arvien vairāk nelegāli ražotā alkoholiskā dzēriena pārdevēju. Policija arī turpmāk iecerējusi rīkot līdzīgus reidus, lai kaut nedaudz ierobežotu nelegālo alkohola tirdzniecību.

Bojā ietvi un atskurbtuves kameru
Šajās dienās aizturēts kāds vīrietis, kurš mēģinājis nozagt betona plāksnes no gājēju ietves. Policijas darbinieki 1953.gadā dzimušo Rolandu R. aizturējuši Kaiju ielā, kur viņš centies atdalīt no ietves vairākas betona plāksnes, kuras vīrietis bija iecerējis nest projām.
Savukārt vēl viens vīrietis pagājušās nedēļas nogalē pamanījies sapostīt Pašvaldības policijas atskurbtuves kameru. Sestdien īslaicīgās aizturēšanas kamerā tika ievietots 1948.gadā dzimušais Mihails, kurš tika atrasts smagā alkohola reibumā. Dzēruma izgulēšanas kameras ir maksimāli pielāgotas tam, lai tajās ievietotie nespētu ne ko sabojāt, ne arī sev nodarīt pāri, taču Mihails izrādījās īpaši neatlaidīgs un, kamēr dežurējošais policists bija novērsis uzmanību, atplēsis no grīdas vienu gumijoto seguma plāksni.

Kunga prātā negrib pakļauties policistiem
Ar tiesas lēmumu piecas diennaktis arestā vajadzēs pavadīt 1964.gadā dzimušajam Jurijam S., kuru piektdien bija aizturējuši Ceļu policijas nodaļas darbinieki. Ap pulksten 4 rītā patrulējošie policijas inspektori pamanīja Krūmu ielā automašīnu un nolēma to apturēt, lai pārbaudītu dokumentus. Sākotnēji autovadītājs gan nav vēlējies reaģēt uz policistu aicinājumu apstāties un turpinājis ceļu, taču, redzot, ka policisti ir gatavi viņam sekot, tomēr nolēmis pakļauties likuma sargu prasībām. Kad policisti veikuši pārbaudi uz alkoholu vadītāja organismā, atklājies, ka 1964.gadā dzimušais Jurijs pirms sēšanās pie stūres ir lietojis alkoholiskos dzērienus. Inspektori sākuši vīrietim sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu par braukšanu dzērumā, taču Jurijs kļuvis agresīvs, izrādījis pretošanos, atteicies uzrādīt dokumentus, kā arī sācis lamāties uz inspektoriem. Par šādām izdarībām Jurijs tika pie protokola ne vien par braukšanu reibumā, bet arīdzan par pretošanos policijas darbinieku prasībām un sīko huligānismu.