Kurzemes Vārds

03:41 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jauna ēka – jaunas perspektīvas pilsētas nomalei

Sarmīte Pelcmane

Jau kopš vasaras otrās puses Brīvības ielas malā pie Meldru ielas vērojams, kā raitā tempā uzslejas jauns nams. Tā ir CSDD Liepājas rajona nodaļas topošā administratīvā ēka, kas būs ne tikai ērtāka un pieejamāka klientiem, bet arī iezīmēs jaunu attīstības posmu šai pilsētas teritorijai.

Kā pastāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas rajona priekšnieka vietnieks Arnis Jekste, dažādi apstākļi noteica, ka nodaļai bija nepieciešama jauna ēka. Nams, kurā līdz šim atradās CSDD Liepājas nodaļa, tika nomāts. Turklāt nodaļa atradās mājas otrajā stāvā, kas vairākām klientu grupām, piemēram, invalīdiem vai māmiņām ar bērnu ratiem, sagādāja neērtības.

Izvērtējot situāciju, secināts, ka ieguldīt līdzekļus esošo apstākļu uzlabošanai nav ekonomiski, tādēļ nolemts būvēt jaunu ēku. Tā tiek celta pie pilsētas galvenās maģistrāles – Brīvības ielas. Plānots būvēt vienstāva administratīvo ēku ar apbūves laukumu 715 kvadrātmetri.

"Jaunajā namā būs vairākas priekšrocības, pirmām kārtām jau tas, ka tā būs vienstāva administratīvā ēka. Turklāt telpu izvietojums un iekārtojums atbildīs klientu vajadzībām – te būs plašāk, ērtāk, visa vajadzīgā informācija un pakalpojumi vienuviet," sacīja CSSD pārstāvis. Pati ēka plānota neitrālos toņos – ar dekoratīvu ķieģeļu apdari, blakus tai tiks iekārtots mācību braukšanas laukums, kur eksaminēs jaunos autobraucējus.

Celtniecības darbus veic akciju sabiedrība "UPB", kas uzvarēja CSDD jūnija sākumā izsludinātajā atklātajā konkursā. Tajā ticis izvēlēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums. Par svarīgāko kritēriju izvirzīta piedāvājuma cena, tomēr ņemts vērā arī darbu izpildes termiņš, garantijas termiņš, pretendenta pieredze, būvdarbos iesaistīto personu kvalifikācija, kā arī darbu organizācijas un kvalitātes nodrošinājuma sistēma. Jaunās Ceļu satiksmes drošības direkcijas ēkas celtniecība izmaksās 403 887 latus.

Kā sacīja A.Jekste, šobrīd ik nedēļu nodaļas pārstāvji apmeklē celtniecības objektu, jo ir svarīgi, lai topošajā administratīvajā ēkā viss būtu kā nepieciešams. Nodaļas pārstāvjus priecē, ka ēkas celtniecība norit raitā tempā.

Iecerēts, ka CSDD Liepājas rajona nodaļa darbu jaunajās telpās sāks ne vēlāk kā 2005.gada 1.aprīlī.

Jādomā, ka CSDD ēka būs viens no priekšnoteikumiem, lai attīstītos šī pilsētas teritorija, kas šobrīd ir visai nomaļa, par spīti tam, ka atrodas Liepājā gandrīz pie pašas robežas, iebraucot no Rīgas puses. Administratīvā ēka piesaistīs klientus – autobraucējus, paplašināsies pakalpojumu loks šajā līdz šim nomaļajā nostūrī, turklāt visā drīzumā te domāts arī izveidot jaunu ielu – Satiksmes ielu.