Kurzemes Vārds

13:20 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Arodbiedrību centrs vērienīgi atzīmē 10 gadu jubileju

Viktors Ulberts

Negaidīti liela liepājnieku atsaucība bija Arodbiedrību dienās, kas norisinājās pagājušās nedēļas nogalē. Liepājā tās notika pirmoreiz un bija apvienotas kopā ar Liepājas Arodbiedrību centra 10 gadu jubileju.

Arodbiedrību dienu idejas autors ir Liepājas Arodbiedrību centra priekšsēdētājs Jānis Neimanis. "Mūsu mērķis bija tuvināt arodbiedrības iedzīvotājiem, skaidrot arodbiedrību nepieciešamību un to nostāju dažādos strādājošajiem svarīgos sociāli ekonomiskajos jautājumos," viņš skaidroja.

Divas dienas Liepājā uzturējās aptuveni 50 cilvēki no visas Latvijas. Vairāku nozaru arodbiedrību pārstāvji viesojās dažādos Liepājas uzņēmumos, iestādēs un organizācijās, kur tikās ne tikai ar jau esošajiem arodbiedrību biedriem, bet arī ar potenciālajiem biedriem, kā arī ar darba devējiem un to pārstāvjiem. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadība tikās ar Liepājas Pedagoģijas akadēmijas studentiem, arodbiedrību pārstāvji ieradās arī pie Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska un vēl tikās ar vairākiem pašvaldības speciālistiem. LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers arī pasniedza U.Seskam Atzinības rakstu par sociālā dialoga veicināšanu. "Liepāja ir piemērs tam, kā veiksmīgi notiek sociālais dialogs starp arodbiedrībām, darba ņēmējiem un darba devējiem. Jā, šeit norisinās konflikti, notiek diskusijas, taču tas nozīmē, ka sociālais dialogs pastāv un attīstās, ka pilsēta šajā ziņā ir progresīva, tā skatās nākotnē. No Liepājas var mācīties citi," viņš slavēja Liepājas veikumu.

Sestdien Tirgoņu ielas galā tika rīkota publiska akcija, kuras laikā jebkurš interesents varēja saņemt sev nepieciešamās konsultācijas par darba jautājumiem, kā arī bez maksas saņemt dažādu literatūru un bukletus par šo tēmu. "Kurzemes Vārds" novēroja, ka interese par šo pasākumu tiešām bija ļoti liela.