Kurzemes Vārds

06:53 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Puķu grozi pārtaps izgaismotos objektos

Indra Imbovica

2003. gada sākumā pilsētā bija piecas koka puķu kastes, desmit stacionāras betona puķu kastes un astoņi iekaramie puķu podi. Љogad jau 84 puķu grozi rotā desmit pilsētas galvenās ielas un bērnu atrakciju laukumu, љādi turpinot paљvaldības un pilsētas galvenās mākslinieces Ingas Auziņas izstrādāto pilsētas apzaļumoљanas projektu "Ziedi Liepājā".

Lai arī pēc rudens salnām Liepājas galvenās ielas nekļūtu kailas, puķu grozus uz laternu stabiem nomainīs gaismas grozi - 79 izgaismoti vides objekti, kuri vērtīs pilsētu gaiљāku gada tumљajā laikā. Tam būs nepiecieљams papildu finansējums 4789 latu apmērā - gaismas kabeļiem, karkasa materiāliem utt. Grozu pārveidoљanu atkal uzticēts veikt dizaina mākslinieka Reiņa Kuncīљa vadītajai SIA "KDD". Domes deputāti Finanљu komitejā atbalstījuљi љo mākslinieces Ingas Auziņas ieceri, pieљķirot gaismas grozu veidoљanai nepiecieљamo summu no budћeta rezerves fonda.

Izgaismotos vides objektus paredzēts uzstādīt līdz 11. novembrim, un kā "Kurzemes Vārdu" informēja Inga Auziņa, tie kalpos kā pilsētas noformējums arī 18. novembrī un Ziemassvētkos - visu tumљo laika periodu līdz pavasarim. Pie tam galvenais akcents tiks likts uz tiltu, bet katrā ielā gaismas grozi zaigos savā krāsā un konfigurācijā.

Pārvērtību gaidās ir arī puķu taurenis pilsētas centrā pie Pedagoģijas akadēmijas. I.Auziņa informē, ka љobrīd tiek domāts par to, lai arī rudenī un ziemā taurenis nezaudētu savu pievilcību un pilsētas viesi tikpat aizrautīgi vēlētos pie tā nofotografēties kā vasarā. Tādēļ jau jaunnedēļ љajā paљā vietā nolaidīsies stipri vien citādāks, bet tomēr krāљņs taurenis.

Vienota pilsētvides ziedu dizaina koncepcijas izstrāde un īstenoљana tika uzsākta 2003. gadā. Arī nākamajos gados pilsētas Kapitālinvestīciju programmā љī projekta realizācijai ieplānoti līdzekļi, ziediem aptverot arvien jaunas ielas arī ārpus pilsētas centra.