Kurzemes Vārds

05:19 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Avārijās iet bojā sirmgalve un vairāki cilvēki nonāk slimnīcā

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļā uzzinājām, ka mūspusē љajās dienās notikuљi traģiski satiksmes negadījumi, kuros bojā gājis viens cilvēks, bet vēl vairāki nonākuљi slimnīcā.

Policijā stāstīja, ka pirmdien no rīta ap pulksten 8.30 traģisks satiksmes negadījums noticis Brīvības ielā pie 93.nama. Automaљīnas "Peugeot" vadītājs Egons G., kurљ dzimis 1957.gadā, nav ievērojis braukљanas droљību un uz gājēju pārejas aizķēris gājēju, 1927.gadā dzimuљo Anastasiju A. Izmeklēљanā noskaidrots, ka sieviete devusies pāri ielai pa gājēju pāreju un brīdī, kad viņa jau gandrīz bija pārgājusi ielu un gatavojās uzkāpt uz ietves, strauji pietuvojusies Egona vadītā automaљīna "Peugeot". Lai arī vadītājs bija aprēķinājis, ka apstāties pie zebras nav nepieciešams un viņљ spēs apbraukt gājēju, taču intervāls izrādījās nepietiekams un automaљīna ar spoguli sievieti aizķērusi.

Lai arī sākotnēji likās, ka satiksmes negadījums nav bijis smags, Neatliekamās medicīniskās palīdzības maљīnā atklājās, ka sirmgalvei no kritiena ir raduљās nopietnas traumas un diemћēl mediķi izrādījās bezspēcīgi. Mediķu automaљīnā ceļā uz slimnīcu sieviete no negadījuma vietā gūtajām traumām mira.

Policijas preses sekretāre Egita Guseva apstiprināja, ka par љo gadījumu tiks ierosināta krimināllieta pret autovadītāju, jo viņљ sievieti notriecis uz gājēju pārejas. Nav nekādas informācijas, ka autovadītājs būtu braucis dzērumā vai pārsniedzis atļauto braukљanas ātrumu.

Tāpat satiksmes negadījums pirmdien noticis Cukura ielā, kur automaљīnas "Honda Civic" vadītājs, 1975.gadā dzimuљais Haralds D., notriecis kādu 4 gadus vecu meitenīti. 2000.gadā dzimusī Andћelika bija izskrējusi uz Cukura ielas tuvu braucoљas automaљīnas priekљā, un automaљīnas vadītājs no nelaimes vairs nespējis izvairīties. Meitenītei konstatēts iegurņa kaula lūzums, tāpēc viņa nogādāta Liepājas Centrālajā slimnīcā, kur viņai kādu laiku vajadzēs ārstēties.

Tāpat Liepājas Centrālajā slimnīcā pirmdien ievietots arī 1972.gadā dzimuљais Juris M., kurљ ar automaљīnu bija ietriecies kokā. Ap pulksten 16.30 policijā saņemta informācija par satiksmes negadījumu Grīzupes ielā, kur kokā ietriekusies automaљīna "Volvo 740". Noskaidrojot visus apstākļus, inspektori uzzinājuљi, ka automaљīnas vadītājs, braucot cauri Zaļajai birzij, ir pārsniedzis atļauto braukљanas ātrumu, tāpēc zaudējis kontroli pār spēkratu un braucamais noslīdējis no ceļa. Slimnīcā vīrietim konstatēja galvas traumu.

Jau esam ziņojuљi, ka љogad gan Liepājā un rajonā, gan arī citviet Latvijā reģistrēts neparasti liels skaits autoavāriju, kurās cietuљi vai pat gājuљi bojā cilvēki. Tieљi tāpēc policijā ir veikta satiksmes negadījumu statistikas analīze un noteikti bīstamākie punkti, kur visbieћāk notiek nelaimes un kur pastiprināti jānorīko Ceļu policijas ekipāћas, lai inspektori uzraudzītu kārtību un disciplinētu autovadītājus. Tāpat policijā aicināja autovadītājus būt īpaљi uzmanīgiem uz ielām љajā laikā, kad no kokiem krīt lapas. Rudens lietavās ar lapām apklātie ceļi kļūst īpaљi slideni, tāpēc braucējus aicina nepārsniegt atļauto braukљanas ātrumu, kā arī būt īpaљi uzmanīgiem, tuvojoties krustojumiem.