Kurzemes Vārds

02:14 Ceturtdiena, 21. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Tortes putukrējumam nepiecieљamas arī pamatkārtas

Iveta Ļesina,

Liepājas domes Kultūras nodaļas vadītāja

Ja par Liepājas paљvaldības koncepciju izklaides jomā, tad par savu galveno uzdevumu izvirzījām vasaras pagarināљanu - tā, lai sarīkojumi agrāk pavasarī sāktos un vēlāk rudenī beigtos, lai Liepāja ilgstoљāk atbilstu tam festivālu pilsētas lozungam, kuru esam sludinājuљi. Varētu piekrist, ka љī vasara nebija vērtējama tikai ar plusa zīmi, jo daћviet bija vērojama pakāpљanās solīti atpakaļ. Gribējām, lai vismaz reizi mēnesī pilsētā būtu viens liels festivāls, bet kopumā jāteic, ka pārnestā nozīmē mazliet nogurst rokas. Jo savs putukrējums, sava rozīnīte lielo pasākumu veidolā pilsētai ir, bet pietrūkst љās tortes pamatmasas, - daћādas atrakcijas, klubi, kur pilsētas viesi varētu doties no sarīkojumiem tukљajā laikā, un љī problēma tad arī, manuprāt, iezīmē Liepājas iespēju griestus tūristu piesaistē sarīkojumiem. Protams, arī prasīgā Liepājas publika gaida visādus vienreizējus pārsteigumus, un љogad par tādu manā uztverē kļuva karnevāls Caines Beach Party laikā, taču jārēķinās ar to, ka pat fantastiskākajām idejām mēdz būt savas finansiālo iespēju debesis. Tāpēc arī љķiet, ka ir tādi nelieli atplūdi, bet jāsaprot, ka nevar nepārtraukti raћot svaigākus, krāљņākus, finansiāli bagātākus sarīkojumus - pienāk brīdis, kad jāapstājas un jāpārvērtē situāciju, jāpārliek tajā akcenti un, manuprāt, љāds mirklis ir pienācis.

Ja par nākamo gadu, tad tas vispirms būs zīmīgs ar daћādām apaļām jubilejām, jo pilsētai paliks 380 gadu, ērģelēm - 120, bet festivālam "Liepājas dzintars" - 30. Galvenie spēki, visticamāk, tiks koncentrēti pilsētas jubilejai, taču noteikti atbalstīsim arī ērģeļmūzikas festivālu, kas vēl ir pārāk jauns, lai notiktu reizi divos gados, kāds bija viens no љā sarīkojuma konceptuālajiem redzējumiem. Ļoti rūpīgi domāsim, ko darīt ar "Liepājas dzintaru", jo it kā galvaspilsētas presē atsauksmes nebija sliktas, bet publikas nebija tik, cik gaidīts, un arī љeit paљvaldībā ir daћādi viedokļi par festivāla nākotni, un, manuprāt, īpaљi ir jādomā par jaunatnes piesaistīљanu, jo, balstoties uz līdzљinējo modeli, var pienākt brīdis, kad љo festivālu nav kas organizē.

Noteikti gribētos aicināt sarīkojumu producentus turēt acis vaļā un izmantot to iespēju, ko dod piedalīљanās daћādos, arī starptautiskos projektos, jo љā gada festivāls Seas Karostā un teātru festivāls Assitej pierāda, cik veiksmīgi iespējams tos integrēt mūsu pilsētas vidē. Kopumā љobrīd Liepājai velosipēds nav jāizgudro - kultūras dzīves organizatoriem vienkārљi jāpilnveido tie modeļi, kas jau darbojas, un mēs iespēju robeћās palīdzēsim, lai љos mērķus īstenotu.