Kurzemes Vārds

07:58 Svētdiena, 26. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Zilibaltais desants ir klāt

And˛ils Remess

Vakar pulksten 14 un 17 minūtēs Liepājas lidostā nolaidās Vācijas lidsabiedrības "Germanwings" aerobuss, kas atveda "Liepājas metalurga" šodienas pretiniekus UEFA kausa izcīņā – Vācijas pilsētas Gelzenkirhenes klubu "Schalke 04", kā arī vairāk nekā simts citu pasažieru.

Kaut arī vācu komanda pirmajā savstarpējā spēlē bija guvusi pārliecinošu uzvaru, viesi ieradās gandrīz pašā labākajā sastāvā, no iepriekšējās spēles dalībniekiem mājās atstājot tikai serbu Krstajiču un brazīlieti Linkolnu. Pārējie visi ir klāt, lai šodien aizvadītu pirmo spēli jauna trenera vadībā, kas nozīmē, ka futbolisti centīsies parādīt visu, ko prot. "Schalke 04" un "Liepājas metalurga" pirmās spēles priekšvakarā no amata atlaida Gelzenkirhenes kluba galveno treneri Jūpu Heinkesu, bet abu komandu otrās spēles priekšvakarā šajā amatā apstiprināja 46 gadus veco Ralfu Rangniku.

Pasu kontrole un muitas pārbaude futbolistiem aizņēma tikai labi ja desmit minūtes, vienīgi dažiem Dienvidamerikas pārstāvjiem radās sarežģījumi ar vīzām, bet to ātri nokārtoja. Tikai tad, kad no Vācijas speciāli atvestais futbolistu autobuss policijas eskorta pavadībā bija devies uz viesnīcu "Amrita", lidmašīnu sāka atstāt ap simts cilvēku, kuri komandu pavada – sponsori, žurnālisti, futbola cienītāji.

Jau pēc pāris stundām Liepājas ielās varēja redzēt "Schalke 04" kluba krāsas – zilibaltus svīterus un šalles, bet vakarpusē zilibaltā komanda "Daugavas" stadionā trenējās. Neapstiprinājās runas, ka komandas nodarbības notiks aiz slēgtām durvīm, un treniņu vēroja gan vācu futbola cienītāji, gan mūsu pilsētas futbola speciālisti.

Šodien Gelzenkirhenes fani sagaida papildinājumu no Vācijas gan pa gaisa, gan jūras, gan zemes ceļu, un pēc vairāku stundu ekskursijas pa pilsētu zilibaltais desants ieradīsies "Daugavas" stadionā.