Kurzemes Vārds

19:46 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pie Liepājas krastiem un uz sauszemes

Andrejs Rjabcevs

Visu šo nedēļu pie Liepājas krastiem un uz sauszemes notiek Baltijas valstu mācības "Amber Sea", kurās kopā ar Jūras spēkiem piedalās arī militārās vienības no Sauszemes un Gaisa spēkiem. Kā pastāstīja mācību vadītājs, Latvijas Jūras spēku komandieris Ilmārs Lešinskis, šis ir jau astotais gads, kopš Baltijas jūrā notiek šādi militārie manevri, taču katru gadu tie tiek rīkoti pie citas valsts krastiem. "Tā ir viena no Baltijas valstu militārajām sadarbības formām, kas apliecina mūsu vienotību ne tikai formāli un vārdos, bet arī reālā darbībā," pauda I.Lešinskis.

Militāro mācību "Amber Sea" galvenie mērķi ir pārbaudīt iesaistīto vienību mobilitāti, kā arī spēju vienoti strādāt, cīnoties par drošību Baltijas jūras reģionā. Tieši tāpēc arī mācību scenārijs ir izvēlēts tāds, lai maksimāli iesaistītu visus bruņoto spēku veidus. Pēc mācību leģendas valstī nemierus ir radījuši kaitnieciskie spēki no kaimiņvalsts Opforijas, turklāt tiek saņemta informācija, ka no jūras puses varētu mēģināt kontrabandas ceļā ievest ieročus. Opforijas bruņotie grupējumi uzsākuši manevrus netālu no mūsu valsts krastiem, tāpēc tiek mobilizēti visi Baltijas valstu spēki, lai atvairītu iespējamo teroristu uzbrukumu un nodrošinātu mieru šajā reģionā.

Jūras spēku komandieris Ilmārs Lešinskis norādīja, ka šādu mācību organizēšana ir liels izaicinājums un smags darbs, taču tajās nekad nav aicinātas piedalīties citu valstu bruņoto spēku vienības. "Ik gadu mums ir pietiekami daudz vērienīgu mācību, kur Baltijas valstu Jūras spēku kuģi piedalās kopā ar citu NATO dalībvalstu bruņotajiem spēkiem. Tieši tāpēc esam izlēmuši, ka šajās mācībās citu valstu pārstāvjus neaicinām – tās ir tikai Baltijas valstīm," pauda I.Lešinskis.

Latviju šajos manevros pārstāv Jūras spēku kuģi "Imanta", "Zibens", "Lode", "Pērkons", "Kristaps", "Komēta", "Klints", "Astra", flagmanis "Virsaitis", kā arī divas Zemessardzes vienības, Speciālo uzdevumu vienība, Gaisa spēku helikopters "Mi-8", Nodrošinājuma pavēlniecības karavīri un Militārā policija.

Viesu statusā mācībās uzaicināti arī kolēģi no Norvēģijas Karaliskajiem Jūras spēkiem, jo šajās dienās noslēdzas sešus gadus ilgusī abu valstu sadarbība ūdenslīdēju apmācībā. Kā apliecināja Jūras spēku preses sekretāre Iveta Skurstene, Latvijas bruņotie spēki tagad pārņēmuši pilnīgu vadību un ir spējīgi patstāvīgi Baltijas valstu ūdenslīdēju mācību centrā bez Norvēģijas instruktoru palīdzības apmācīt topošos ūdenslīdējus.