Kurzemes Vārds

02:24 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kad lašu nārsta ceļus aizšķērso tīkli

Aizvadītajā nedēļā un šīs nedēļas pirmajās dienās vides aizsardzības inspektori no Lejaskurzemes upēm, ezeriem un Liepājas ostas akvatorija izņēmuši 21 maluzvejnieku tīklu.

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas Reģionālās vides pārvaldes Bioloģisko ūdens resursu kontroles daļas vadītājs Ģirts Liepiņš, pārbaude ostā veikta naktī. Seši mazizmēra tīkli atrasti Karostas kanāla galā pie mola, kas iedēvēts par sarkano. Vēl divi tīkli bijuši iegremdēti ūdenī rajonā starp Karostas kanālu un Ziemeļu molu.

Pastiprināta maluzvejnieku rosība konstatēta tāpat Liepājas ezerā un Pērkones kanālā, kur pavisam izņemti desmit tīkli. Garus, tieši lašu zvejai izliktus tīklus inspektori atraduši, pārbaudot Sakas tecējumu. Viens no tīkliem atradies nedaudz lejpusē no Dzelzceļa tilta, bet divi – Pāvilostas ostas teritorijā. Durbes un Tebras upēs pagaidām tīkli neesot manīti.

Ģirts Liepiņš atgādināja makšķerniekiem, ka spiningošana un zveja ar mušiņmakšķerēm lašu nārsta upēs ir aizliegta. Par pārkāpumu draud naudas sods un inventāra konfiskācija.