Kurzemes Vārds

09:59 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Runā, ka...

Tur, kur savulaik karājās Brežņevs
V.Vārna

Klāt atkal brīdis, kad jāpaskatās, kā priekšvēlēšanu virtuvē mutuļo kaislības. Avoti visdažādākie - gan liepājnieku, potenciālo vēlētāju, spriedelējumi tirgū, veikalā u.tml., gan partiju runasvīru čakli vēstītais par konkurentiem.
Protams, kad līdz vēlēšanām atlikusi tikai mazliet vairāk par nedēļu, galvenā aktualitāte ir partiju sarakstu kandidātu tikšanās ar iedzīvotājiem. Jāteic, politiķi parāda lielu izdomu, kā šos pasākumus organizēt. Ir arī tādi, kas, izmantojot savu amatu priekšrocības, liepājnieku ausis cenšas sasniegt ar vēlēšanām nesaistītos pasākumos. It kā nejauši cits pēc cita Liepājā ierodas ministri, kas saaicinājuši savas pārzināmās sfēras vietējos speciālistus no visa rajona un pat Kurzemes, bet, uzsākot sarunu, pēkšņi kā uz burvju mājiena publikas priekšā nostāda attiecīgās partijas kandidātus Liepājas pašvaldības vēlēšanām.
Spilgts piemērs tam ir nesen notikušais NVO sarīkojums, kur sanākušos uzrunāja pasākuma rīkotājas NVO Liepājas atbalsta centra koordinatore Lāsmas Vaičes partijas biedrs - Pirmās partijas pārstāvētais ministrs Ainars Baštiks, uzteicot vietējo aktīvistu darbu. Atsauksmes pēc šī sarīkojuma bija visai kategoriskas - nepārprotama priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļa. Starp citu, tieši tādas pašas, kā pēc vēl viena šās partijas ministra - Ainara Šlesera - aktivitātēm mūsu pilsētā.
Šis tas interesants norisinās arī vizuālās reklāmas jomā, kaut gan Liepājā tā nav tik izvērsta kā galvaspilsētā, kur burtiski no katra staba pretī lūkojas kāda kandidāta godīgā seja. Mūsu pilsētu toties ar vērienu pārsteidzis "TB"/LNNK saraksts, par izbrīnu kārtībsargājošajām iestādēm un citām atbildīgajām institūcijām lepni novietojot milzīgu plakātu ar savu galveno kandidātu portretiem pie bijušā tirdzniecības nama "Kurzeme", ko šobrīd atjauno uzņēmējs I.Kesenfelds, kura dēls startē minētās partijas rindās. Vietai jau nav nekādas vainas, tur savulaik pilsētnieki skatījuši gan Brežņeva portretu, gan saukļus uz komunisma saulaino tāli utt. Vienīgi šoreiz pārkāpti vairāki noteikumi - nav ievērota priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanas kārtība un ierobežojumi pilsētā. Arī citur šīs partijas izvietotie materiāli nav saskaņoti ar pilsētas galveno mākslinieci (kura gan piedalās vēlēšanās citas partijas sarakstā). Par katru dienu, kamēr plakāts atradīsies nesaskaņotajā vietā, partijai varētu būt jāmaksā naudassods apmēram 100 latu apjomā, taču to vēl lems tiesa - ir vai nav tiesības privātīpašniekam uz sava nama sienas sabiedriskā vietā sludināt, ko sirds vēlas.