Kurzemes Vārds

11:16 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pulcējas esošie un potenciālie lauksaimniecības konsultanti

Aizvakar Grobiņā Pieaugušo izglītības centrā notika sapulce, kurā piedalīties bija uzaicināti esošie un potenciālie pagastu lauksaimniecības konsultanti. Ar viņiem sarunu risināja Liepājas rajona Lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Ārija Jerumane un Lauksaimniecības konsultāciju biroja vadītājs Jānis Briedis. Sapulcē piedalījās arī Rajona padomes pārstāvis Jānis Veits, kā arī divu pašvaldību vadītāji - Māra Vētra no Lažas un Aivars Šilis no Aizputes pagasta.
Kā "Kurzemes Vārdam" atzina Jānis Briedis, šī saruna bija nepieciešama, jo šā gada subsīdijās ir paredzēti prāvi līdzekļi lauku konsultatīvās un informācijas sistēmas izveidošanai. Protams, daudzas nianses par to, kā viss tiks organizēts, vēl nav līdz galam izdiskutētas un skaidras, taču jau tagad ir zināms, ka naudu speciālistu algošanai piešķirs pašvaldībām, kuras būs iesniegušas pieteikumus. Arī kadru izraudzīšanās notiks pagastos. Tāpat nevienam nebūšot iebildumu, ja pagasti, konsultantu algojot, nolemj kooperēties. Konsultantu nodrošināšana ar informāciju ir uzdota Lauksaimniecības izglītības un konsultāciju birojam, kurš, jādomā, šajā darbā iesaistīs arī rajonu birojus. Lielu apņēmību cieši sadarboties ar lauksaimniecības konsultantiem, informējot viņus par visu jauno un aktuālāko, izrāda arī rajona Lauksaimniecības apvienība. Jau tagad var teikt, ka notiks savdabīga informācijas apmaiņa. Konsultanti pagastos apzinās saimniecībās notiekošo un ziņos par situāciju ministrijai, kas savukārt ar konsultantu starpniecību lietas kursā par visu svarīgāko turēs zemniekus.
Jānis Briedis teica, ka Zemkopības ministrija vēlas, lai konsultanti apsekotu un iezīmētu kartēs lauksaimniecībai izmantojamās zemes, kas patlaban nav apsaimniekotas. Šajā sakarībā sanāksmē izraisījusies pamatota diskusija, jo Grobiņas pagasta uzņēmējdarbības koordinatore Anna Viņķele uzskata, ka lauksaimniecības speciālistiem tiek uzvelts uzdevums, ko nav paveicis Valsts zemes dienests.
Paredzams, ka pagastu lauksaimniecības konsultanti sadarbībā ar rajona Lauksaimnieku apvienību un Lauksaimniecības konsultāciju biroju turpmāk piedalīsies arī zemnieku seminārus un apmācības pasākumu rīkošanā.