Kurzemes Vārds

10:59 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Spīķera sarunas
Mākslas galerija "Māja" uzsāk jaunu sarīkojumu ciklu "Spīķera sarunas", kurās iecerētas tikšanās un diskusijas par dažādām mākslas un kultūras tēmām. Kā "Kurzemes Vārdu" informēja galerijas vadītāja Lia Ģibiete, "Spīķera sarunas" piedāvās liepājniekiem daudzpusīgas viedokļu apmaiņas iespējas un patīkamus atslodzes brīžus senā gaisotnē. Patlaban galerijā "Māja" joprojām apskatāma Latvijas Tekstilmākslinieku asociācijas organizētā tekstildarbu izstāde "Ceļojums", kurā piedalās vairāk nekā 40 mākslinieku un kurā apskatāmi spilgti paraugi, sākot no klasiskā gobelēna līdz avangardam. Šādā gaisotnē sestdien, 5.martā, pulksten 14 notiks pirmās "Spīķera sarunas", kuru laikā būs tikšanās ar izstādes "Ceļojums" autoriem, tostarp Liepājas tekstilmākslas vecmeistari Ernu Ošeli, Gunārs Silakaktiņš runās par kultūras mantojumu Liepājā "Atskats vēsturē un laikā", notiks spīķera (Vecā ostmalā 40) rekonstrukcijas projekta prezentācija, kā arī mākslinieks Aldis Kļaviņš informēs par gatavošanos maijā paredzētajai radošā darba programmai Indijā, to atbalsta arī galerija "Māja".

Valsts labākie dejotāji tiksies Liepājā
Atzīmējot mūsu pilsētas 380.gadadienu, sestdien pirmo reizi Liepājā - Latviešu biedrības namā - tiks aizvadīts Latvijas čempionāts sporta dejās. 10 deju čempionātā pulcēsies mūsu valsts labākie pāri vecumā no 10 gadiem, un pēc šīm sacensībām noteiks labākos dejotājus, kuri pārstāvēs Latviju Eiropas un pasaules čempionātos. Tā būs pirmā reize, kad dejotāji sacentīsies atjaunotajā biedrības namā, un svētdien turpat sadejošanās turpināsies tradicionālajās sacensībās "Dzintarlāse - 2005".

Baznīca uzdāvina skolai tāfeles
Daina Meistere

Ezerkrasta sākumskola saņēmusi dāvinājumu no Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus baznīcas. Viesi bērniem atveda piecas magnētiskās tāfeles un to piederumus, globusu, krāsas. Skolas direktore Ināra Pūpola sacīja, ka skola ir priecīga par jaunajām tāfelēm, kuras izmantos skolotāji, mācot bērniem jauno vielu, kā arī par krāsām, kuras zēni un meitenes izlietos gan mācību stundās, gan vizuālā pulciņa nodarbībās. Skolēni sagaidīja ciemiņus ar koncertu, kurā uzstājās trešo klašu skolēnu ansamblis. Arī dāvinātāji nodziedāja vairākas dziesmas. Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus baznīcas Liepājas draudzes prezidents Pauls Nemirovskis sacīja, ka ar šo akciju labdarība turpināsies, apsverot, kam un ar ko ir nepieciešams palīdzēt.

Notiks veiklības sacensības autobraukšanā
Sestdien, 5.martā, pulksten 10 autostāvvietā pie lielveikala "Rietumu centrs" notiks otrās veiklības sacensības autobraukšanā. To nolūks ir paaugstināt autovadītāju meistarību, īpaši tikko tiesības ieguvušo vadītāju prasmes, un vairot drošību uz ceļiem. Sacensībās aicināti piedalīties gan pieredzējuši braucēji, arī autoskolu instruktori un labi pazīstami autosportisti, gan iesācēji. Turpat varēs apskatīt Liepājas pazīstamāko autosportistu rallija mašīnas, notiks arī dažādas atrakcijas bērniem. Sacensībām varēs reģistrēties no pulksten 9 to norises dienā un vietā.

Dzintras Rozentāles gleznas un zīds
Rīt pēcpusdienā Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā atklās Dzintras Rozentāles eļļas gleznu un apgleznota zīda darbu izstādi "50+1". Tas būs mākslinieces retrospektīvs veltījums interesantiem gadiem pašas dzīves ritējumā. Dzintra Rozentāle cienītājiem un draugiem savos darbos piedāvā priecāties par jaukajām, mīļajām lauku puķēm un kluso dabu.

Kā skolēni apgūst dabas zinības
8.vidusskolā pulcējās pilsētas sākumskolu skolotāji. Viņiem metodiskā apvienība bija sarīkojusi pieredzes apmaiņas semināru "Mācību procesa modelēšana atbilstoši standartiem", kura laikā notika pieredzes apmaiņa, kā dabas mācības stundās pirmo līdz ceturto klašu zēni un meitenes apgūst tēmu "Ūdens". Mājinieki - 8.vidusskolas skolotāji - rādīja trīs atklātās stundas un vēl sagatavotu ārpusklases pasākumu, lai demonstrētu, kā skolēni apgūst zināšanas par ūdens tilpnēm, to iemītniekiem un augiem. Pēc tam notika redzētā analīze un turpinājās pieredzes apmaiņa.

Mērķis - droša vide bērniem
Biedrības "Mūsu namīpašums" biedri mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns" telpās sestdien pulksten 12 rīkos pasākumu, lai noskaidrotu, vai Liepājā ir nepieciešamība izveidot Vecāku apvienību. Pieredzē dalīsies pārstāvis no pilsētas, kurā aktīvi darbojas Vecāku apvienība, - no Jelgavas, dalībnieki tiks iepazīstināti ar to, kā Nīneshamnā (Zviedrija) vecāki risina ar bērnu un jauniešu drošību saistītos jautājumus. Uz tikšanos aicināti arī Izglītības pārvaldes, Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas, Sociālā dienesta un citu organizāciju pārstāvji. Pēc atklātas diskusijas savas domas varēs izteikt arī citi interesenti, dalībniekiem piedāvās izpildīt anketas par Vecāku apvienības izveidi mūsu pilsētā.

Kā aizstāvēt savus biedrus
"Sociālā dialoga juridiskie aspekti" - tā saucās seminārs, kas notika Arodbiedrību centrā Eiropas strukturālo fondu nacionālās programmas projekta "Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības kapacitātes stiprināšana" ietvaros. Tas bija viens no pasākumiem, ko realizē Liepājas Arodbiedrību centrs, kas ir pirmais izmēģinājuma projekta īstenotājs, tā pieredzi izmantos arī citās LBAS organizācijās. Lekciju par sociālo dialogu mūsdienās lasīja Baltijas Krievu institūta tiesību zinību maģistrants Raivo Kapūns, klausītāji bija Liepājas arodorganizāciju priekšsēdētāji un aktīvisti. Izraisījās plašas diskusijas par tiesu prakses apkopojumu darba strīdos, tika analizēts, kur arodbiedrības pieļāvušas kļūdas, kur jāakcentē uzmanība, lai vēl labāk aizstāvētu arodbiedrības biedrus un efektīvāk izmantotu arodbiedrības potenciālu darba cilvēku interesēs.

Līkops domā, ka Zeme baidās zaudēt krēslu
Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops pieļauj iespēju, ka Liepājas Psihoneiroloģiskās slimnīcas vadītāji pret tās apvienošanu ar Onkoloģisko slimnīcu iebilst tādēļ, ka baidās zaudēt amatus. Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas sagatavotā vēstulē U.Līkops, atsaucoties uz pēdējās dienās gan vietējā, gan arī valsts presē publicētajiem rakstiem par to, ka Psihoneiroloģiskās slimnīcas kolektīvs tiesā gatavojas apstrīdēt lēmumu par abu slimnīcu apvienošanu, norāda, ka, apvienojot abas slimnīcas, to valdes un padomes locekļu skaitu samazinās no deviņiem uz trim. Pēc slimnīcu apvienošanas valdes un padomes locekļu atalgojumam gadā tērēšot aptuveni par 40 000 latu mazāk nekā līdz šim, un tagadējam valdes priekšsēdētājam Imantam Zemem var nākties šo amatu zaudēt. U.Līkops arī noraida pārmetumus, ka lēmums par abu slimnīcu apvienošanu pieņemts, nekonsultējoties ar Psihoneiroloģiskās slimnīcas kolektīvu, jo notikušas vairākas sēdes, kur ar Liepājas slimnīcu pārstāvjiem runāts par stacionāru reformu Liepājā. Apvienojot slimnīcas, plānots izveidot vienotu administrāciju, vienotu saimniecisko dienestu, kā arī vienotu ēdināšanas un veļas mazgāšanas servisu.

Partijas rīcību izvērtēs tiesa
Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Ainārs Lūsis pastāstīja, ka šodien tiesai tiks nosūtīti materiāli par politiskās apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK iespējamo pretlikumīgo rīcību, izvietojot aģitācijas plakātus pilsētas centrā, kā arī neiemaksājot noteikto nodevu pašvaldības budžetā. A.Lūsis informēja, ka vakar uz policiju sniegt paskaidrojumus bija uzaicināts apvienības pārstāvis, kurš nepiekrīt, ka, izvietojot reklāmas plakātus, būtu pārkāpts likums. Visus apstākļus izvērtēs tiesa, un tā arī lems, kādu naudassodu piemērot atbildīgajai personai. Plakātus var likt novākt ar tiesas lēmumu, bet, ja tas netiek pildīts, policija var sastādīt protokolu par nepakļaušanos tiesas prasībām.