Kurzemes Vārds

10:32 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēlēšanu iecirkņi sākuši darbu

Sarmīte Pelcmane

Vakar sāka darboties vēlēšanu iecirkņi visā Latvijā, arī 20 Liepājas vēlēšanu iecirkņi.
Kā pastāstīja Liepājas Vēlēšanu komisijas vadītāja Ildze Lagzdiņa, iecirkņiem darbalaiks ir ne mazāks kā četras stundas dienā, laiki publicēti 28.februāra laikrakstā "Kurzemes Vārds". Iecirkņos jebkurš potenciālais balsotājs var iepazīties ar partiju sarakstiem, ar to programmām, ar personālijām.
Līdz šim laikam katram vēlētājam jau bija jāsaņem paziņojums, kurā vēlēšanu iecirknī viņam jābalso. Ja tāds tomēr nav nonācis līdz balsotājam, tad var gadīties, ka cilvēks nav deklarējis dzīvesvietu vai arī dzīvo bez reģistrācijas, norādīja I.Lagzdiņa. Gadījumā, ja paziņojums nav saņemts, jāzvana pa telefoniem: Liepājas Vēlēšanu komisijai - 34 04763 vai Centrālajai vēlēšanu komisijai - 7049999.
Jāatceras, ka, dodoties balsot, obligāti būs jāņem līdzi pase, tāpēc vajadzētu laikus pārbaudīt, vai nav beidzies tās derīguma termiņš.
Šogad ir jaunums, ka iedzīvotājam jābalso tur, kur viņš deklarējis savu dzīvesvietu. Arī Centrālajā slimnīcā netiks izveidots atsevišķs iecirknis, tāpēc pacientiem jāpiesakās savā vēlēšanu iecirknī, un komisijas locekļi no visiem 20 vēlēšanu iecirkņiem ieradīsies pie cilvēkiem slimnīcā. Līdz 12.martam pulksten 12 var iesniegt lūgumu vēlēšanu iecirkņa darbiniekiem ierasties mājās.
Bet cilvēkiem, kas vēlēšanu dienā nebūs pilsētā, paredzēta iespēja veikt iepriekšējo balsošanu, jau sākot no 9.marta. To varēs izdarīt savā iecirknī tā darbalaikā.
Vēlēšanu dienā,12.martā, iecirkņi būs atvērti no pulksten 7 līdz 22.