(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Metalurgi Kiprā zaudē ukraiņiem
A.Rītiņš

Vakar Kiprā "Liepājas metalurga" futbolisti kārtējā pārbaudes spēlē tikās ar Ukrainas meistarsacīkšu pirmās līgas komandu "Harkov" un zaudēja ar 1:2. Vispirms mūsējos vadībā izvirzīja Grebis, pretinieki rezultātu izlīdzināja, bet pēdējā minūtē guva vēl vienus vārtus.
Metalurgi spēli aizvadīja šādā sastāvā: Korņuhins, Zirnis, Kļava, Jemeļins, Žuravļovs (Grebis), Kalona, Ivanovs, Surņins, Soloņicins, Katasonovs, Kalns.
Šīs nedēļas beigās liepājnieki tiksies ar Šveices futbolistiem, un paredzams, ka izmēģinās vēl kādu jaunu spēlētāju.

Ezeru ledu iemēģina standartauto braucēji
Latvijas rallija čempionāta standarta automašīnām 1.posmā - rallijā "Sarma", kas ar pārbraucieniem risinājās uz triju ezeru ledus Gulbenes apkārtnē, piedalījās arī vairākas Liepājas puses ekipāžas un trijās klasēs no četrām mūsējiem izdevās ierindoties "olimpiskajā sešiniekā".
Pilnpiedziņas turbo klasē 5.vietu izcīnīja M.Meldrājs/G.Vītols ("Ford Escort"), viena tilta piedziņas klasē ar dzinēja tilpumu virs 1620 kub.cm A.Berķis/V.Vitkovskis, kas pirmo reizi startēja ar "Citroen Xsara VTS", ieguva 3.vietu, bet klasē līdz 1620 kub.cm 4.vietā ierindojās A.Ķenavs/A.Bite ("VW Golf").
Nākamais Latvijas čempionāta posms paredzēts 6. - 8.maijā Liepājā.

Seši liepājnieki finālā
Kaspars Migla

Rīgā aizvadītas Latvijas Jaunatnes sporta centra meistarsacīkšu šahā pusfināls. Saskaņā ar tā rezultātiem, kļuvis zināms, ka finālā dažādās vecuma grupās varēs startēt seši Liepājas Kompleksās šaha skolas audzēkņi. Pirmās divas vietas šajās sacensībās, kas paredzētas skolēnu marta brīvdienās, dod iespēju pārstāvēt Latviju pasaules un Eiropas jauniešu čempionātos.
Vecuma grupā līdz 18 gadiem pārliecinošu pirmo vietu ieguva Mihails Kovaļskis (5,5 punkti no 7). Ceturto vietu ar 4,5 punktiem ieņēma Maksims Doronkins. U-16 grupā ceļazīmi uz finālu jau iepriekš bija nodrošinājis Arkādijs Kovaļevskis. Vēl trīs liepājnieki startēs U-14 grupā. Tie ir Aleksandrs Čenogorovs, kas pusfinālā ar 5 punktiem ieguva 4.vietu, un Pauls Vasilis (8.vieta, 4,5 punkti). Viņiem Rīgā pievienosies arī Ritvars Reimanis.
Kurzemes novada skolēnu sporta spēlēs, kas notika Kuldīgā, Liepājas 10. un 12.vidusskolas komandas izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu. Pie saviem galdiņiem godalgotās vietas ieņēma Zane Pēka, Arkādijs Kovaļevskis, Jānis Veits un Uldis Lasmanis.
Patīkama un negaidīta vēsts saņemta no Starptautiskās šaha federācijas. Tās prezidents Kirsans Iļjumžinovs nosūtījis vēstuli Baltijas zonas prezidentam, FIDE meistaram Ārim Ozoliņam, kurā teikts, ka par aktīvu un produktīvu darbu šaha popularizēšanā viņam piešķirts FIDE augstākais apbalvojums - Zelta goda zīme. To viņam pasniegs nākamajā kongresā.
Vietējiem šaha entuziastiem jāatgādina, ka sestdien Šaha klubā notiks Liepājas atklātais komandu čempionāts. Trīs dalībnieku vienību reģistrācija sāksies pulksten 10, bet pats turnīrs - 11.30.

Matīss Burģis starp 16 labākajiem
Emīls Dreiblats

Liepājas jaunie galda tenisisti veiksmīgi startējuši sacensībās "Safirs World Junior Circuit", kas norisinājās Orebro pilsētā Zviedrijā. Vairāk nekā 100 dalībnieku konkurencē Matīss Burģis iekļuva labāko sešpadsmitniekā, Igors Sidorovs ierindojās starp 32 labākajiem sportistiem, bet Viktors Širokijs netika ārā no apakšgrupas.
Sacensības "World Junior Circuit" notiek visas sezonas garumā (šogad pavisam paredzēti 11 posmi), un tajās piedalās labākie jaunie galda tenisisti no visas pasaules. Zviedrijā norisinājās šās sezonas otrais posms. Liepājnieki plāno piedalīties arī maijā un jūnijā paredzētajos posmos Spānijā un Polijā.
Matīss Burģis apakšgrupā uzvarēja visos trīs mačos, bet izslēgšanas spēlēs pārvarēja divas kārtas - liepājnieks ar 4:3 pieveica mājinieku Johanu Karlsonu un parūpējās par pārsteigumu, ar 4:1 pārspējot japāni Joiči Jokojamu. Astotdaļfinālā Burģis ar 0:4 atzina Krievijas sportista Kirila Skačkova pārākumu, kurš vēlāk izstājās pusfinālā.
Igors Sidorovs apakšgrupā ierindojās otrajā vietā, izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 4:3 pieveica francūzi Vinsentu Bobē, bet pēc tam ar 0:4 piekāpās Lielbritānijas pārstāvim Polam Drinkholam. Viktors Širokijs zaudēja visās trijās apakšgrupas spēlēs.
Liepājnieku treneris Gundars Rūsis ar savu audzēkņu sniegumu bija apmierināts. "Liels prieks par Matīsu - šogad viņš pirmo sezonu spēlē junioru klasē, tādēļ uzreiz gaidīt augstus rezultātus ir pāragri. Pārsteigums bija arī Igora uzvara pār francūzi, kurš ir spēcīgs pretinieks. Savukārt Širokijam labāku sniegumu parādīt liedza nesen pārciestā slimība," pastāstīja treneris.
Jau šās nedēļas nogalē Rīgā norisināsies Latvijas individuālais čempionāts pieaugušajiem, kurā bez M.Burģa, V.Širokija un I.Sidorova Liepāju pārstāvēs arī Reinis Burģis, Ingus Vanags, Vladislavs Agurjanovs, Uldis Kapellers, Jānis Ozols, kā arī G.Rūsis. Dāmu konkurencē startēs liepājniece Inta Ļaudupe.
G.Rūsis atzina, ka uzvara valsts čempionātā būtu gana prestižs panākums, bet labākajiem Liepājas galda tenisistiem šis būt tikai kārtējais sagatavošanās posms vasarā paredzētajam Eiropas čempionātam. "Tomēr, izvērtējot mūsu izredzes, varu puslīdz droši solīt, ka bez medaļām nepaliksim," solīja G.Rūsis.

Kristaps Zuzāns uzvar Liepājā
Pauls Kaufmanis

Liepājā aizvadītas šogad pirmās sacensības riteņbraukšanas krosā - "Hansavelo 2005", kurās startēja apmēram 40 sportisti no Liepājas, Rīgas, Ventspils, Dobeles un Kuldīgas.
Veiksmīgākais no liepājniekiem bija Kristaps Zuzāns, kurš palika nepārspēts jauniešu grupā, bet trešajā vietā ierindojās Linards Butauts. Junioru grupā otro vietu izcīnīja Jānis Kupšis, vecākajā zēnu grupā otrais finiša līniju sasniedza Andrejs Šķedļuks, aiz sevis atstājot Jāni Stoni, savukārt jaunākajā zēnu grupā trešajā vietā ierindojās Uldis Priedulis. No senioriem šoreiz Uldis Čukurs bija otrais, bet Aivars Zomerfelds - trešais. Sacensībās piedalījās arī divas meitenes. Pirmā finišu šķērsoja Egija Domarka no Dunalkas, apsteidzot Alisi Jankovu no Liepājas. Šīs sacensības notika ar A/S ''Hansabanka'' Liepājas filiāles ''Dzintars'' atbalstu.
Nākamais starts mūsu riteņbraucējiem paredzēts marta beigās, kad notiks sporta kluba "Baltika" sezonas atklāšanas sacensības šosejas riteņbraukšanā.