Kurzemes Vārds

10:14 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Vēstules no pastkastes nonāk žogmalē
Andrejs Rjabcevs

Šajās dienās "Kurzemes Vārda" redakcijā vērsās vairāki iedzīvotāji no Salmu ielas, kas sev līdzi bija atnesuši sainīti ar dažādām aploksnēm un vēstulēm. Sūtījumus viņi bija pamanījuši atplēstus žogmalē pie kādas privātmājas Salmu ielā, tāpēc lūdza redakcijas palīdzību noskaidrot, kā vainas dēļ no pasta šīs aploksnes varēja noklīst, un darīt zināmu vēstuļu sūtītājiem, ka adresāti diemžēl sūtījumus nesaņems.
Starp žogmalē nomestajām vēstulēm ir gan Ozolu ielā dzīvojošās Popes kundzes sūtījums draudzenei uz Rīgu, gan vēstule Lienei Ozoliņai Vācijā, gan arī liepājnieces Guntas Riekstiņas vēstule Ārijai Bergameni Amerikas Savienotajās Valstīs. Tāpat ļaundari apskatījušies, kas sūtīts no uzņēmuma "Lāde" Bunkas pagasta padomes Kultūras namam un firmai "Tolmets", kā arī Liepājas Basketbola skolas vēstule Latvijas Jaunatnes basketbola līgai Rīgā. Pēc visa spriežot, kaitnieks aploksnes uzplēsis ar domu, ka tajās kāds varētu būt ielicis naudu vai kaut ko citu vērtīgu un paturamu, jo vairākos sūtījumos bija saliktas gan senu laiku, gan arī pavisam nesen uzņemtas fotogrāfijas, kas aploksnes darījušas biezākas un līdz ar to arī iekārojamākas. Gandrīz visām aploksnēm noplēstas arī markas.
Ņemot vērā, ka visas aploksnes bijušais aizlīmētas, taču tām nav uzspiesti pasta nodaļas zīmogs, jāsecina, ka līdz pasta darbiniekiem šie sūtījumi visticamāk nav nonākuši, bet izzagti no pastkastes. Sazinoties ar uzņēmumu "Lāde", "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka abas atrastās vēstules iemestas pastkastē iepretim 6.vidusskolai. Tāpat arī sazvanītais Popes kungs apstiprināja, ka sievas vēstule draudzenei iemesta pastkastē pie 11.pasta nodaļas Ganību un Salmu ielas krustojumā.
Savukārt 11.pasta nodaļas darbiniece "Kurzemes Vārdam" paziņoja, ka viņai ir pirmā dzirdēšana par noklīdušām vēstulēm, jo pēdējās dienas pie pasta nodaļas izliktā pastkaste nav ne atlauzta, ne kā citādāk sabojāta. Pēdējais zināmais gadījums, kad vēstules pazudušas no šīs pastkastes, bijis pirms aptuveni gada, kad dzeltenā kaste no mājas sienas pilnīgi nolauzta un aiznesta prom. Pasta darbiniece gan apstiprināja, ka mēdz būt gadījumi, kad pēc vēstuļu izņemšanas pastkaste kārtīgi neaiztaisās, taču tad klienti uzreiz ziņojot, ka krīt ārā iemestās aploksnes, un kļūme tiek novērsta. Kā žogmalē atrastās vēstules varējušas noklīst no pastkastes, pasta darbiniecei nebija informācijas.