Kurzemes Vārds

07:59 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ministru desants

Preses darbinieki mēdz jokot, ka pēdējās nedēļas pirms vēlēšanām ir tas laiks, kad žurnālistiem nav jāmeklē ministri, lai intervētu viņus, bet ministri paši ierodas pie žurnālistiem, lai rastu iespēju publiski izteikties.
Tā vien liekas, ka pirmsvēlēšanu nedēļās valdības locekļi mazāk uzturas Rīgā, bet vairāk ceļo pa Latviju, un vismaz Liepājā viņu vizīšu skaits dažu nedēļu laikā, tā teikt, pārsniedz gada normu.
Šķiet, ka jau pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām ministru desants mūsu pilsētā bija iespaidīgs, taču šoreiz tas pārspēj citus gadus, tādējādi pierādot pašvaldību vēlēšanu lielo nozīmi. Liepājā jau viesojušies veselības un izglītības, bērnu lietu un satiksmes, zemkopības un iekšlietu ministri, nupat pabija Ministru prezidents, šodien ierodas ārlietu ministrs, bet vēl jau nedēļa nebūs beigusies.
Kaut arī ministri brauc galvenokārt tikties ar vēlētājiem un popularizēt savas partijas, tas nenozīmē, ka ieguvums netiktu arī Liepājai. Jo tieši šis laiks pilsētas un nozaru vadītājiem ir pateicīgākais, lai izvilinātu no ministriem solījumus Liepājas attīstības interesēs, un tā nu gluži nav, ka viss publiski solītais paliktu karājamies gaisā.
Vismaz šoreiz lielākajai daļai no solītā vajadzētu īstenoties, jo šai valdībai ir lielas iespējas noturēties līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām, un diez vai ministri gribēs pieļaut, lai pirms tām viņu pārstāvētajām partijām rīvē degunā neizpildītos solījumus.
Uz ministru vizītēm var raudzīties vēl no viena skatpunkta. Ja valdības locekļi no visām Latvijas pilsētām visvairāk apmeklē tieši Liepāju, citi pat vairākas reizes, tad tas tikai pierāda, cik nozīmīga ir kļuvusi Liepājas loma. It kā priecējoši, jo varam justies pašapzinīgāki un lepnāki par savu pilsētu, un tomēr tas dara uzmanīgus, lai mūs neizmantotu tie politiskie spēki, kuri pilsētas attīstībai nav pielikuši ne pirksta.

Andžils Remess