Kurzemes Vārds

08:58 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Viedoklis

8. martā var ļaut vaļu fantāzijai
LĀSMA EGLĪTE,
Studentu padomes pārstāve

8.martu atzīmē jau ļoti daudzus gadus, un man ir liels prieks, ka šī diena joprojām nav aizmirsta. Kad Latvija atguva neatkarību, latvieši centās aizmirst un iznīdēt visu, kas bija saistīts ar padomju laikiem. Arī 8.martu daudzi vairs neatzīmēja. Taču mūsdienās, kaut arī šī diena kalendārā nav iezīmēta ar sarkanu krāsu, daudzi tomēr uzskata par svētkiem, un vīrieši dāvina sievietēm puķes. Ir jau stiprā dzimuma pārstāvji, kas neatzīst šo dienu un puķes iesaka pasniegt Mātes dienā maijā, taču ne visas sievietes ir arī mātes.
Man jau vairākus gadus 8.martā ir svētki, jo katru reizi saņemu ziedus, tas sniedz gandarījumu, ka neesmu aizmirsta. Man patīk pavērot, kā vīrieši rosās pa puķu veikaliem un savām sievietēm pērk našķus. Vakar vēroju, ka lielveikalā puiši pasniedza apmeklētājām tulpes. Tas tiešām priecē. Arī manā ģimenē tētis savām sievietēm katru gadu sarūpē skaistus ziedus un dažādus saldumus. Arī puiši no Studentu padomes mums, meitenēm, kaut ko uzdāvina - saldumus vai arī garas sarkanas rozes.
Esmu ievērojusi, ka jauniešu vidū 8.marts kļūst arvien populārāks. Daudzi nezina, kā šo dienu svinēja padomju laikā, tāpēc 8.marts viņiem savā ziņā ir eksotika. Jaunieši izdomā dažādus veidus, kā šos svētkus mūsdienās padarīt jautrākus. Piemēram, studenti vakar mūzikas klubā "Pablo" rīkoja 8.marta svinības ar pagājušā gadsimta astoņdesmitos gados iecienītu mūziku. Ja Valentīna diena jau ierasta un neko īpaši oriģinālu šajā dienā sagaidīt vairs nevar, tad 8.martā var ļaut vaļu izdomai un svētkus padarīt aizraujošus.
Atšķirībā no citām atzīmējamām dienām 8.marta svinības jauniešu vidū lielākoties nebeidzas ar piedzeršanos. Protams, jaunietes rēķinās, ka būs sveicēji, un dāvinātājus sagaida ar šampanieti vai vīnu, taču vakars tiek aizvadīts skaisti - ir pasēdēšana īpašā gaisotnē. Tas ir tāds dvēselisks vakars.