Kurzemes Vārds

08:35 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bibliotēkā samazina rindas pie datoriem

Šonedēļ Durbes bibliotēkā tika atklāts jaunizveidotais informācijas centrs. Lasītājiem tagad pieejami trīs jauni, ar nepieciešamo programmatūru aprīkoti, datori, kas saslēgti tīklā un pieslēgti internetam. Kopā ar jau esošajiem diviem datoriem tagad bibliotēkā ir pietiekams datoru skaits lasītāju apkalpošanai.
Pēc tam, kad Durbes bibliotēka saņems vēl vienu projektā "Gaismas tīkls" paredzēto datoru, bibliotēkā būs jau seši datori ar interneta pieslēgumu, un pēc visiem tiem bibliotēkā ir pieprasījums, apgalvo bibliotēkas vadītāja Īrisa Volkeviča. Viņa stāsta, ka datori ik dienas ir noslogoti. Daudz datorus lieto jaunākās paaudzes lasītāji, kas gan esot krietni jāpieskata, jo viņiem nereti gadoties savās izzināšanas vēlmēs kaut ko datorā sabojāt. Nākot arī studenti, tāpēc bibliotēka ir atvērta arī nedēļas nogalē, tāpat pieaugušie aktīvi izmanto bibliotēkas jaunās tehnoloģijas.
"Tie, kas agrāk nenāca, jo pie datora nemitīgi bija rinda, tagad var droši nākt, jo pie sešiem datoriem vietas pietiks visiem," aicina bibliotekāre. Viņa stāsta, ka divi datori aprīkoti ar speciālo bibliotēku programmu "Alise", kas palīdz sameklēt nepieciešamo grāmatu pēc visdažādākajiem parametriem. Tiesa gan, elektroniskajā katalogā pagaidām ievadītas tikai jaunās grāmatas, kas ienākušas pēdējo trīs gadu laikā, jo katras grāmatas datu ievadīšana prasa milzu laiku. Dažkārt ar visiem darbiem galā tikt grūti pat abām bibliotēkas darbiniecēm, jo nepieciešams veikt arī fondu inventarizāciju un veco grāmatu norakstīšanu.
Durbes Novada domes priekšsēdētājs Uldis Strazds pastāstīja, ka aptuveni 2 tūkstoši latu atvēlēti, lai pagājušā gada nogalē atbilstoši labiekārtotu bibliotēkas telpas, jo tās nav tikušas remontētas gandrīz 20 gadu. Tagad bibliotēka ir mājīga, glīta un silta, lasītājiem un bibliotekāriem te ir patīkami uzturēties. Prieku par padarīto bibliotēkā izteica arī Saeimas deputāts Andrejs Radzevičs, ar kura atbalstu informācijas centra projektam piesaistīts valsts finansējums 3100 latu apmērā. Viņa norādīja uz pašvaldībām piedāvāto iespēju šādus projektus īstenot, uzsverot, ka par jauno tehnoloģiju plašāku ieviešanu būtu jādomā rajona līmenī, nevis šo būtisko problēmu sadrumstalojot. "Cerams, ka jaunā Liepājas Rajona padomes vadība uzreiz pēc vēlēšanām ķersies pie šī jautājuma risināšanas," sacīja A.Radzevičs.
Apskatīt jauno informācijas centru bija ieradušies arī kaimiņu pašvaldību vadītāji no Grobiņas, Medzes, Bunkas un Vecpils. Viņi apsveica Durbes novada bibliotēku ar jaunieguvumu, dāvinot grāmatas un mudinot attīstīt savstarpējo sadarbību, izmantojot internetu.