Kurzemes Vārds

23:59 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas teātris un Ventspils pašvaldība noslēdz sadarbības līgumu

Indra Imbovica

Vakar Liepājas teātris un Ventspils pašvaldība jaunatklātajā modernizētajā Ventspils bibliotēkā parakstīja sadarbības nodomu protokolu uz pieciem gadiem un līgumu par iestudējumu viesizrādēm Ventspils Kultūras centrā un kultūras namā "Jūras vārti" uz vienu gadu. Abus dokumentus parakstīja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un SIA "Liepājas teātris" valdes priekšsēdētājs jeb, vienkāršāk, direktors Guntis Dambergs.
Šajā notikumā klāt bija arī Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Valdis Skujiņš, teātra valdes locekle jeb, vienkāršāk, direktora vietniece Nellija Kleinberga, bet no Ventspils puses šīs idejas akumulētājs domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Ābele un citi pārstāvji. Ventspils pašvaldībai tas ir trešais sadarbības līgums ar Latvijas teātriem - pirmais bija ar Rīgas Krievu drāmas teātri, otrais ar Nacionālo teātri un tagad trešais ar Liepājas teātri.
"Tas ir pirmais sadarbības līgums, kopš Liepājas teātris sācis savu darbību jaunā juridiskā statusā," gandarījumu pauda Guntis Dambergs. "Uzskatu, ka šāds līgums ir svarīgs Liepājas teātra attīstībai, jo tā ir zināma garantija skatītāju piesaistē un savs līdzsvars stabilitātei finansiālajā ziņā. Šāda sadarbība ir pamats, lai Liepājas teātris kļūtu par reģionālo teātri Kurzemē, kura izrādes skatīsies ne tikai Ventspilī, bet arī citās pašvaldībās. Šis nodomu protokols un sadarbības līgums var būt labs piemērs un iedrošinājums arī citām pašvaldībām, kā dažādot kultūras dzīvi un ļaut redzēt labāko, ko teātris var piedāvāt.
Savukārt Aivars Lembergs izteica pārliecību, ka "Ventspils pašvaldības noslēgtie līgumi ar Latvijas labākajiem teātriem ir racionāla un pareiza pieeja, jo tā tiek dotas iespējas ventspilniekiem par pieņemamu cenu noskatīties izrādes uz vietas Ventspilī, nebraucot uz Rīgu vai Liepāju. Viena izrāde pašvaldībai izmaksā aptuveni 2000 latu, un, ja gadā kopumā plānotas 20 viesizrādes, tad dotētie 40 000 latu ir tomēr mazāk, nekā uzturēt profesionālu teātri."
Pēc sadarbības līguma ventspilniekiem šajā gadā tiek piedāvāts noskatīties trīs Liepājas teātra viesizrādes: martā mazajiem skatītājiem - muzikālais iestudējums "Pifa jaunie piedzīvojumi", bet pieaugušo un jauniešu auditorijai - Anšlava Eglīša azartiskā komēdija "Par purna tiesu" un Alana Reino-Furtona komēdija "Amedejs". Ventspils domes priekšsēdētājs gan piebilda, ka laba apmeklējuma gadījumā nav šķēršļu parādīt arī sešas un vairāk izrādes.
Pēc nodomu protokola un sadarbības līguma parakstīšanas, liepājnieki ventspilniekiem dāvināja tikko klajā laisto vēsturisko materiālu krājumu "Liepāja laikmetu dzirnavās", kā arī bija sagatavojuši mazu pārsteigumu. Proti, Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts amizantā skečā no teātra muzikālās izrādes "Dāmu paradīze" divspēlē iesaistīja Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu.