Kurzemes Vārds

15:09 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pilsētas svētku noformējumā – cerību zaļā un pavasara saulainā krāsa

Indra Imbovica

Šogad Liepājā pirmais pavasara mēnesis ir īpaši bagāts svarīgiem un svinīgiem notikumiem - pilsētas 380. dzimšanas diena ar neskaitāmiem sarīkojumiem un tai sekojošās Lieldienas, tāpēc pilsētas galvenā māksliniece Inga Auziņa Liepājas svētku noformējumā izvēlējās dzīvespriecīgās krāsas - cerību zaļo un pavasarīgi saulaino. Pie tam zaļā ir arī viena no mūsu pilsētas karoga krāsām.
Pirmās krāšņās, zaļi dzeltenās svētku puķes garā rindā nupat uzziedējušas uz Tramvajtilta, turpinās Lielās ielas abās pusēs un platā dobē izkārtojušās Tirgoņu ielas sākumā pie "Hansabankas". Savukārt liepājnieku un pilsētas viesu tik iemīļotais taurenis, piemērojoties pavasarīgi saulainajam noskaņojumam, arī mainījis savu tērpu, un cilvēki steidz sevi kopā ar to iemūžināt fotogrāfijās.
Kā jau galvenā māksliniece iepriekš tika solījusi, pilsētas svētku rotājumi tiek atjaunoti un papildināti uz jau iepriekš iegādāto materiālu bāzes. Arī šīs puķes, kas pērn tika izveidotas uz valsts svētkiem sarkanbaltsarkanos toņos, tagad ieguvušas tikai citas, svaigas krāsas. Arī šo darbu veicis metālmākslinieks Reinis Kuncītis.
Kad būs aizvadīta Liepājas dzimšanas diena, marta beigās šos svētku rotājumus vēl papildinās cāļu ģimenes ar Lieldienu olām trijās dažādās pilsētas vietās. Olu krāsošanā, kā allaž, iesaistīsies Bērnu mākslas skolas audzēkņi un pedagogi.