Kurzemes Vārds

06:51 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Autobraucēju veiklības pārbaudes turpinās
Ints Grasis

Vismaz mūspuses autovadītājiem nav jāžēlojas, ka trūkst iespēju pilnveidot savu braukšanas prasmi. Pagājušās nedēļas nogalē sestdien pie lielveikala "Rietumu centrs" notika jau otrās drošas un veiklas braukšanas sacensības, ko organizēja Pilsētas dome un autoklubs "Rietumi", piedaloties Ceļu satiksmes drošības direkcijai, Valsts un Pašvaldības policijai, savukārt svētdien Vecpilī ikviens interesents varēja pārbaudīt savus spēkus uz ledus "Rietumu" organizēto autodaudzcīņas sacensību laikā. Jo vairāk būs šādu sacensību, jo pārliecinošāk spēkratu vadītāji jutīsies uz ceļa un celsies kopējais satiksmes drošības līmenis.
Sestdienas sacensības pulcināja 31 dalībnieku, kas bija sadalīti trīs grupās: autovadītāji ar stāžu līdz diviem gadiem; autovadītāji ar lielāku stāžu; dāmu konkurence. Dalībnieku vidū bija gan iesācēji, gan pieredzējuši autovadītāji un sportisti.
Kā pastāstīja viena no sacensību organizatorēm Ieva Jansone, dāmu grupā uzvarēja, ja tā varētu izteikties, laukuma saimniece, lielveikala "Rietumu centrs" vadītāja Ludmila Kravčenko, bet sacensību kopvērtējumā vislabāk trasi ar drošas braukšanas elementiem veica Aivars Gruntmanis.
Svētdien Vecpilī uz centra dīķa ledus bija sabraukuši divas reizes vairāk dalībnieku. Sacensību direktors Aigars Bite sacīja, ka visvairāk braucēju bija priekšpiedziņas klasē - 27 un tajā uzvarēja Kārlis Skābe. Viņš bija labākais arī pilnpiedziņas ieskaitē. Vislabāk no dāmām veicās Gitai Laugalei, kas priekšpiedziņas klasē ierindojās 7.vietā. Klasikas konkurencē nepārspēts palika Jānis Ozoliņš, automašīnām ar ielas radzēm - Māris Martinsons, bet brīvajā klasē - Ģirts Augustovskis.
Kamēr vēl pieturas ziemas apstākļi, autoklubs "Rietumi" steidz rīkot nākamās autodaudzcīņas sacīkstes. Tās notiks tajā pašā vietā jau šosvētdien ar startu bezradžu klašu dalībniekiem pulksten 10.30. Dalībnieki, kuru automašīnas apgādātas ar radzēm, startēs pulksten 14.30. Protams, dalībniekiem jāierodas vismaz stundu pirms noteiktā laika, lai varētu pieteikties un nokārtot citas formalitātes. Jārēķinās gan arī ar to, ka iespējamais atkusnis sacensību rīkotāju plānus var izmainīt.