Kurzemes Vārds

07:00 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bijušā restorāna "Jūra" ēka sāk atdzīvoties

Viktors Ulberts

Ēkai Lielajā ielā 5, kas pēc remonta ilgāku laiku stāvēja tukša, ir uzradušies nomnieki. Taču brīvo telpu tāpat vēl ir pietiekami un vēl daudz jāstrādā, lai tās būtu aizņemtas, pastāstīja firmas "Generimo" direktors Andrejs Pavlovs.
Teātra ielas pusē ēkā jau ir atvērts mobilo sakaru firmas "Tele 2" servisa punkts. Bet Lielās ielas vienā pusē pavisam drīz tiks atvērta spēļu zāle "Fēnikss". Liepājnieki jau ilgāku laiku varēja vērot, ka tur notiek intensīvi remontdarbi, kas tagad tuvojas nobeigumam.
Vēl jau darba nomnieku piesaistīšanā esot daudz. Jo brīvs ir ēkas pirmais stāvs Jāņa ielas pusē, kā arī viss otrais stāvs. "Cilvēki par šīm telpām izrāda interesi katru dienu. Taču konkrēti līgumi vēl nav noslēgti," sacīja A.Pavlovs. Ēkas saimniekiem neesot nolūka iznomāt telpas kādā konkrētā nozarē strādājošai firmai. Tā, piemēram, otrais stāvs esot piemērots gan firmu birojiem, gan valsts iestādēm.
Nams Lielajā ielā 5 celts 19.gadsimta beigās, padomju gados tur atradās populārais restorāns "Jūra". Pēc tam ēka ilgus gadus stāvēja noplukusi, jo starp privātpersonām notika tiesisks strīds par īpašumtiesībām. Kad tas tika atrisināts, 2001.gada nogalē uzsāka nama fasādes restaurāciju, lai tā nebojātu pilsētas centru. Taču līdz šim ēkas īpašniekiem neveicās ar nomnieku piesaistīšanu.
Ēkas 7/10 domājamās daļas pieder firmai "Generimo", atlikušās 3/10 domājamās daļas - SIA "Fordex".