Kurzemes Vārds

13:11 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājnieku miljonāru skaits palielinās

Viktors Ulberts

Žurnālista Lato Lapsas un līdzautores Kristīnes Jančevskas sarakstītajā grāmatā "Latvijas miljonāru noslēpumi", kurā apkopota informācija par 500 Latvijas miljonāriem, netrūkst arī liepājnieku vārdu.
Grāmatas autori tajā iekļāvuši personas, kuras nopelnījušas vismaz miljons eiro. Ražošanas sfērā no Liepājas par miljonāriem atzīti Kirovs Lipmans, Iļja Segals un Sergejs Zaharjins. Tranzīta un loģistiskas jomā - Gunvaldis Vēsmiņš un Tālivaldis Vēsmiņš. Pārtikas rūpniecības un lauksaimniecības nozarē - Imants Cibulis, Andris Griģis. Tirdzniecībā - Viktors Aišpurs un Zigrīda Rusiņa. Kā vietējo ofšoru īpašnieki tiek minēti Oskars Mors un Uldis Pīlēns. Par vietējo ofšoru īpašniekiem grāmatas autori uzskata uzņēmējus, kuru īpašumu precīzo apjomu neļauj noteikt Latvijas likumdošana, kas dod iespēju akciju sabiedrībām nenodot atklātībai to akcionāru sarakstus, un citi faktori, bet uz kuru īpašumu vērtību virs miljona eiro norāda netiešas pazīmes un ekspertu viedoklis. Bet no Liepājas sportistiem par miljonāru atzīts Māris Verpakovskis.
Vēl pērn žurnāla "Klubs" sastādītajā miljonāru sarakstā bija iekļauti tikai 10 liepājnieki. Tagad kopā ir 12, un par jaunpienācējiem uzskatāmi Oskars Mors un Imants Cibulis. Bet kopumā Latvijā esot divi līdz trīs tūkstoši miljonāru, kas pagaidām nevēlas šo savu statusu publiskot.