Kurzemes Vārds

08:01 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sniegotais un saulainais 8. marts

Daiga Borska

Ne jau katru gadu pirmā pavasara mēneša astotā diena ir tik skaisti sniegota, kā tas bija vakar. Taču, kā "Kurzemes Vārdam" sacīja Liepājas Meteostacijas vadītāja Larisa Neņuka, par to nav ko brīnīties, jo sniegs martā ir parasta parādība. Latviju un arī Liepājas rajonu skāra ciklona aizmugures daļa, atnesot sniega mākoņus, kas mijas ar skaidru, saulainu laiku.
Tā kā vakar dažubrīd sals pieturējās pat līdz mīnus 5 grādiem, varējām priecāties par sniegu. Kā sacīja L.Neņuka, ja gaisa temperatūra būtu virs nulles, vajadzētu rēķināties ar lietu. Sinoptiķi saka, ka tik drīz lietu vis nesagaidīsim, jo marts solās būt vēss un termometra stabiņš vairāk turēsies mīnusa robežās. Līdz 11.martam kļūs vēl aukstāks.
Naktī uzsnigušais sniegs vakarrīt daudzos gājējos un braucējos radīja dažādu attieksmi. Vieni priecājās par aizejošās ziemas sagādāto krāšņumu, bet otri pukojās par piesnigušajām ielām. Komunālās pārvaldes komunālās nozares izpilddirektors Andris Bražis informēja, ka vakar līdz vakaram pilsētas ielās vairākkārt devās pavisam septiņpadsmit tehnikas vienību, kas tīrīja ne tikai tranzīta un A klases, bet arī B un C klases ielas.
Atsevišķa tēma - sētnieku darbs. Rīta pusē daudzviet Liepājā bija redzami sētnieki, kas čakli tīrīja piesnigušās ietves un ar savu sniega lāpstu aktīvo strīķēšanu pa asfaltu pamodināja ne vienu vien gulētāju. Tie, kas uz darbu gāja pa tikko notīrītajām ietvēm, priecājās: "Redz', ja grib, tad var kā laikus, tā tīri ietves no sniega atbrīvot!" Bet, tā kā sniega mākoņi pilsētai pāri gāja un sniga vairākkārt, daudzviet nenotīrītās ietves tā arī palika bez sētnieku uzmanības visas dienas garumā.