Kurzemes Vārds

16:18 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepāja izvēlas tautas kalpus

Sarmīte Pelcmane
Edgars Lūsēns

Pēc neoficiālajām ziņam vakar Liepājas domes vēlēšanās piedalījušies 21 587 cilvēki jeb 49,79% no balsstiesīgo Latvijas pilsoņu kopskaita. Par derīgiem atzīti 21 180 biļeteni.

Domnieku vietas ieguvuši:
Liepājas partija - 8142 balsis, 6 vietas
Tautas partija - 2981 balss, 2 vietas
PCTVL - 2044 balsis, 2 vietas
"Jaunais laiks" - 1758 balsis, 1 vieta
"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" - 1635 balsis, 1.vieta
Latvijas pirmā partija - 1124 balsis, 1 vieta
Tautas saskaņas partija - 983 balsis - 1 vieta
"Liepājas attīstībai" - 845 balsis, 1 vieta

Ārpus pārstāvniecības Liepājas pašvaldībā palikuši LSDSP ar 674 balsīm, Nacionālā spēka savienība ar 400 balsīm, Latvijas Zemnieku savienība ar 266 balsīm, "Latvijas ceļš"ar 150 balsīm, "Jaunais centrs" ar 109 balsīm un "Mūsu Latvijai" ar 69 balsīm.
Konkrēto deputātu kandidātu uzvārdi tiks skaitļoti šodien līdz vēlam vakaram. Tos publicēsim kādā no "Kurzemes Vārda" turpmākajiem numuriem.
Šorīt tikai pulksten 5.23 kļuva zināmi provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa, kavēšanās saistīta ar tehniskas dabas problēmām, kuras vajājušas vairākus lielākos pilsētas iecirkņus.

Kā "Kurzemes Vārdam" atzina vēlēšanās ar nepārprotamu pārsvaru uzvarējušās Liepājas partijas vadītājs, līdzšinējais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, viņš ir ļoti gandarīts par liepājnieku dāvāto uzticību. "Protams, iekšēji bijām gaidījuši, ka iedzīvotāji atbalstīs savas pilsētas - Liepājas partiju, taču, tā kā partija ir tikai nesen izveidota, bijām gatavi uz visādu iznākumu," sacīja U.Sesks. "Tas, ka liepājnieki mūs atbalstīja, nozīmē, ka viņi arī atbalsta domes līdzšinējo kursu, kas ir vērsts uz pilsētas attīstību. Tātad esam uz pareizā ceļa un turpināsim strādāt pilsētas labā." Runājot par iespējamo sadarbību ar citām domē pārstāvētajām partijām, U.Sesks norādīja, ka ir pamats cerēt uz labu sadarbību ar labējām partijām - Tautas partiju, Jauno laiku.
Savukārt PCTVL Liepājas nodaļas vadītājs Andrejs Boboško neslēpa, ka partija jūtas nedaudz vīlusies vēlēšanu rezultātā, iegūstot domē tikai divas vietas. "Žēl, mēs domājām, ka mūsu deputātiem būs lielāka pārstāvniecība," neslēpa A.Boboško. "Taču Liepājā kopumā šogad bija ļoti zema vēlētāju aktivitāte, varbūt arī tāpēc par mūsu partiju nenobalsoja tik daudz, cik bija gaidīts." PCTVL Liepājas nodaļas vadītājs izteica gatavību sadarboties ar tiem politiskajiem spēkiem, kas atbalstīs partijas pamatnostādnes un strādās Liepājas labklājībai.
Bet Tautas partijas saraksta līderis Uldis Pīlēns vēlēšanu rezultātus vērtēja pragmatiski: "Mēs jau esam pauduši viedokli, ka neatkarīgi no vietu sadalījuma labējo partiju starpā, lielākais zaudējums pilsētai būtu nacionālboļševiku iekļūšana domē. Tas diemžēl ir noticis, tāpēc vēlēšanu rezultātu nevar vērtēt kā pozitīvu." Bez tam U.Pīlēns norādīja, ka pilsētu varētu gaidīt sarežģījumi sadarbībā ar lielajām varas partijām, tā kā tās pilsētas domē ir pārstāvētas ļoti niecīgā skaitā. "Liepāja šobrīd ir krustcelēs," viņš teica, "ņemot vērā, cik svarīga Liepājai ir tiešā investīciju piesaiste, no valstiskā viedokļa redzams, ka šajā virzienā būs sūri un grūti jāstrādā, lai lielajām partijām atgādinātu par pilsētas vajadzībām." Saistībā ar lokālpartijas nākšanu pie varas un lielo politisko spēku mazo pārstāvniecību pilsētas galvenajā lēmējinstitūcijā Tautas partijas pārstāvis neparedz Liepājai vieglas dienas. Tomēr TP esot gatava sadarboties pilsētas domē ar labēji centriskām partijām.