Kurzemes Vārds

16:38 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Iesāktā ceļa turpinājums

Vakar pašvaldību vēlēšanas mūsu pilsētā beidzās bez pārsteigumiem, jo vēlētāji apstiprināja jau priekšaptaujās pausto. Proti, Liepāja izvēlējās turpināt to ceļu, uz kura nostājās 1997. gadā, kad uzticēja uzņēmējdarbības vides konstruktīvākajiem prātiem virzīt mūsu pilsētu pretim pārdomātai, sakārtotai, lietišķai un, gribētos domāt - arī pārtikušai nākotnei. Fakts, ka arī turpmākos četrus gadus šo labējo vairākumu veidos iepriekšējos divus deputātu sasaukumus pilsētā valdījušā "Liepājas Apvienotā saraksta" tradīciju turpinātāji, liecina, ka vēlētāju vairākums vēlas sagaidīt to turpinājumu, kurš priekšvēlēšanu laikā tik dāsni solīts. Un, domājams, varam konkrēti uzsvērt, ka Liepāja gaida sociālo problēmu risināšanu un nabadzības samazināšanu, siltumapgādes jautājumu atrisināšanu, un vismaz sporta halles uzbūvēšanu.
Notikusī izvēle nepārprotami apliecina, ka liepājnieki apzinās - klaigāšana un gaisa piļu būvēšana, lai cik tā dažkārt ērta un parocīga šķistu esam, tomēr nevar kalpot kā pamatbalsts pilsētas turpmākajiem četriem nākotnes gadiem. Vienlaikus kreiso spēku ietekmes acīmredzamais pieaugums nepārprotami norāda, ka šis uzticības kredīts nav bezgalīgs. Tas liecina, ka laipa, pie kuras savus plānus pietauvojis labējo spēku kuģis, nebūt nav neizmērojami plaša un stabila. Ja vēlamies paskatīties patiesībai acīs bez ilūziju brillēm, tad redzam, ka Liepāja bija par vienas balss tiesu no protesta balsojuma, jo tieši tā un ne savādāk būtu vērtējams tas, ja kreisie būtu ieguvuši par vienu balsi vairāk. Atļaušos uzskatīt, ka zināmā mērā par vēlētāju skepses rādītāju var uzskatīt arī balsotāju zemo aktivitāti, jo tā tomēr bija mazāka par liktenīgajiem 50 procentiem.
Liepājnieku izvēle skaidri un patiesi vēsta, ka gan uzvarējušo, gan viņiem koalīcijā pievienoties gatavajām partijām ir viens vienīgs ceļš - godprātīgs, nogurumu un pašpietiekamību nepazīstošs darbs savas pilsētas iedzīvotāju labā. Pretējā gadījumā - vēl vienas iespējas apliecināt savu nodomu patiesumu var arī nebūt. Atļaujos cerēt, ka ievēlētie deputāti to saprot tikpat labi, kā tas, no plašsaziņas līdzekļu pozīcijām lūkojot, tieši un bez atrunām redzams.