Kurzemes Vārds

18:46 Sestdiena, 31. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Liepājas partija, TP un LPP vienojas par koalīciju Liepājas domē
Sarmīte Pelcmane

Pašvaldības vēlēšanās Liepājas domē visvairāk vietu ieguvušās Liepājas partijas pārstāvji vakar tikās ar Tautas partijas un Latvijas Pirmās partijas galvenajām personām. Kā pēc sarunām sacīja Liepājas partijas vadītājs, pašreizējais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, tieši šīs partijas veidos pilsētas nākamās domes deputātu sastāva kodolu. Jau ziņots, ka Liepājas partija vēlēšanās ieguva sešas vietas, TP - divas vietas, LPP - vienu vietu. Priekšroka sarunās dota partijām, kas jau divus sasaukumus Liepājas domē sadarbojušās "Liepājas apvienotā saraksta" ietvaros.
Pašlaik Liepājas galvas vietnieces amats tiek piedāvāts TP pārstāvei Silvai Goldei, uzskatot, ka viņa kā bijusī izglītības ministre ir kompetenta šajā jomā. Otrs TP pārstāvis, kas iekļuvis domē, uzņēmējs Uldis Pīlēns būs gatavs darboties pašvaldības komisijās.
LPP līderis uzņēmējs Tālivaldis Vēsmiņš gribētu turpināt strādāt sociālo lietu sfērā.
Liepājas partija vakar atsevišķi tikusies arī ar otras reģionālās partijas - "Liepājas attīstībai" - vadītāju Āri Ozoliņu. Viņš labprāt rūpētos par sporta norisēm Liepājā.
Tuvākajās dienās Liepājas partijas pārstāvji plānojuši tikties arī ar citām labējām partijām, kas būs pārstāvētas Pilsētas domē - "Jauno laiku" un "TB"/LNNK.

"Liepāja - daudzkultūru varavīksne"
Daina Meistere

Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Liepājas kultūras biedrībām pilsētas skolu 7. līdz 9. klašu skolēniem rīkoja erudīcijas konkursu "Liepāja - daudzkultūru varavīksne". Tas iekļāvās pilsētas jubilejas sarīkojumu ciklā un bija viena no daudzkultūru festivāla "Kopā skanam, kopā varam" (kas ieguvis ES finansiālu atbalstu) aktivitātēm. Konkursā piedalījās 10 komandas no 1., 2., 5., 7., 8.,10. (2 komandas), 11., 12., 15. vidusskolas. Jautājumu un praktisko darbu tematika aptvēra Liepājas kultūras biedrību - lietuviešu, poļu, vācu, baltkrievu, ukraiņu, krievu, ebreju - darbu un šo tautu tradīcijas. Žūrija 1.vietu piešķīra 12.vidusskolas komandai "Jūras kaija", 2.vietā ierindojās 1.vidusskolas "Rentgens", 3.vietā - "2 × 2" (Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskola).

Lūdz atcelt lēmumu par Psihoneiroloģiskās un Onkoloģiskās slimnīcas apvienošan
Psihoneiroloģiskās slimnīcas kolektīvs iesniedzis Administratīvā rajona tiesā prasību, lūdzot atcelt Veselības ministrijas lēmumu par ārstniecības iestādes apvienošanu ar Liepājas Onkoloģisko slimnīcu. Strādājošie uzskata, ka rīkojums par slimnīcas reorganizāciju izdots bez ekonomiskā pamatojuma. Tas neparedz uzlabojumus, nav reorganizācijas projekta un reorganizācijas līgumprojekta. Psihoneiroloģiskās slimnīcas kolektīvs reorganizāciju saista ar kādu ekonomisko grupējumu interesi par zemi, uz kuras jūras tuvumā atrodas abas slimnīcas. Psihoneiroloģiskās slimnīcas darbinieki arī iepriekš pārmeta Veselības ministrijai, ka neviens ar viņiem nav runājis par reorganizāciju. Ministrija šos pārmetumus noraidīja, jo vairākās tikšanās reizēs ar slimnīcu vadītājiem, kuri ietilps darba grupā, kas realizē veselības aprūpes reformu, esot runāts par stacionāru reformu. Drīzumā būs zināms tiesas sēdes datums.

Viss par siltumapgādi
Pēc pirmajiem siltummezglu funkcionēšanas mēnešiem dažu māju iedzīvotāji sūdzējās, ka vairāk jāmaksā par apkuri un karsto ūdeni. Tāpēc Pilsētas domē izveidoja komisiju, kurai bija jānoskaidro cēloņi. Šodien šajā sakarībā sarīkotā seminārā paredzēts paziņot apsekošanas rezultātus un ieteikt, kas jādara. Semināru rīko domes Nekustamā īpašuma pārvalde. Aicināti ierasties māju vecākie, kurās darbojas siltummezgli, dzīvokļu apsaimniekošanas uzņēmumu pārstāvji. Tā kā runās arī par māju siltināšanas problēmām, seminārā piedalīsies Latvijas Universitātes siltumenerģētikas speciālisti un Hipotēku bankas pārstāvji. Par to, kā sagatavo "Liepājas siltuma" rēķinus, pastāstīs šā uzņēmuma vadošā inženiere Tatjana Kokšarova.

Peļņa ir lielāka
Akciju sabiedrības "Liepājas Autobusu parks" peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn sasniegusi 132896 latus. Tādu informāciju ziņu aģentūra LETA saņēmusi no Rīgas Fondu biržas. Vēl pirms gada, 2003.gadā, uzņēmums nopelnīja 101136 latus, 2002.gadā tikai 5051 latu. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Liepājas Autobusu parka peļņai ir tendence palielināties.

Muzejā citi tikšanās laiki ar autoriem
Liepājas muzeja nodaļās šonedēļ notiek vairākas interesantas tikšanās ar izstāžu autoriem, tikai to tikšanās laiki ir citi. Muzeja nodaļā "Zvejniecības un kuģniecības vēsture" ar gleznu izstādes "Tepat pie mums" autoru Laimoni Podiņu interesenti varēs tikties rīt pulksten 15. Mākslinieks ar eļļu un pasteli gleznojis Liepāju un tās ainavas. Bet ceturtdien pulksten 13 muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" neformālā gaisotnē notiks iepazīšanās ar mūsu izcilā grafiķa Rūdolfa Priedes dzīvi un daiļradi, kā arī darbiem, kas atlasīti no muzeja krājuma.

Uzsāk atkritumu konteineru laukumu labiekārtošanu
Ezerkrastā, Rojas ielā 3 izbūvēta pirmā modernā atkritumu konteineru novietne. Ar metāla režģi nožogotajā un apjumtajā laukumā turpmāk stāvēs šā mikrorajona sadzīves atkritumu konteineri informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Novietne ierobežos atkritumu izkaisīšanos vējā, veidos sakārtotu vidi. Šādas atkritumu konteineru novietnes šogad paredzēts izveidot vēl astoņās pilsētas vietās - trīs Jaunliepājā, trīs Vecliepājā un divas Karostā. Konteineru novietnes būs iekārtotas vienotā stilā. Darbi notiek Domes apstiprinātā un finansētā projekta ietvaros.
"Labiekārtojot atkritumu konteineru laukumus, paredzam izveidot drošas atkritumu savākšanas vietas šķiroto atkritumu konteineriem. Ar laiku šādas konteineru novietnes ļaus samazināt atkritumu daudzumu, dos iespēju iedzīvotājiem taupīt. Šķiroto atkritumu pieņemšana nākotnē notiks pēc lētāka tarifa nekā jauktu atkritumu pieņemšana," šādu novietņu izveides mērķi skaidro pašvaldības izpilddirektors Normunds Niedols.