Kurzemes Vārds

06:16 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūsu Cukurfabrikas gremdētāji nedaudz pierimuši

Rīt Ministru kabinets izskatīs aizvadītajā nedēļā atlikto jautājumu par cukura ražošanas kvotām Jelgavas un Liepājas cukurbiešu pārstrādes fabrikām. Visticamāk, ka tās abiem uzņēmumiem tiks atstātas iepriekšējās ražas pārstrādes sezonas līmenī, jo Ministru prezidents Aigars Kalvītis izteicies, liepājnieki draudējuši vērsties tiesā, bet valdība nevēloties iesaistīties lietās saistībā ar cukura kvotu piešķiršanu. Tādēļ lēmumam esot jābūt korektam.
Tomēr mēģinājumi nogremdēt Liepājas Cukurfabriku, kā uzskata ģenerāldirektore Valija Zabe, ar to nebūt nebeigšoties. Uzņēmums esot kļuvis par tādu kā centrālo tēlu. Runas par tā darbību un pretenziju meklēšana ministrijā turpinās, taču praktiska iejaukšanās šoreiz, jādomā, izpaliks, jo kvotu samazināšanai nav atrasts juridiskais pamats. Cukurbiešu audzētāju un pārstrādātāju savstarpējās domstarpības ir saimnieciska rakstura, kas tam nevar būt par iemeslu.
"Eiropas regulas tomēr ir jāievēro," saviem oponentien norādīja Valija Zabe. Šobrīd viņa ir vairāk nobažījusies par to, ka kavējas līgumu noslēgšana ar audzētājiem. Savstarpējās saistības nav iespējams uzņemties, kamēr nav zināms ražošanas uzdevums. Taču uzņēmumu un ražotājus te nevar vainot, jo saskaņā ar Cukura nozares likumu cukura ražošanas kvotu sadale starp jelgavniekiem un liepājniekiem bija jānodrošina līdz 15. februārim.